Kdo je to?
Kdo byl Franz Kafka? Životopis Franz Kafka, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Franz Kafka?

Kdo byl Franz Kafka? Životopis, informace, biografie, umělci

Franz Kafka, který měl židovské jméno Anšel, byl český spisovatel, romanopisec, člen Pražského kruhu. Kafka se narodil v Praze na Starém Městě do rodiny židovského obchodníka s galanterií Hermanna Kafky. Franz měl pět dalších sourozenců (2 bratry a 3 sestry). Oba bratři zemřeli ve věku jednoho roku a všechny tři sestry zemřely v koncentračních táborech za druhé světové války. Spolu s otcem vůbec nevycházel dobře, což ovlivnilo jeho dětství a i pozdější tvorbu. Navštěvoval Německou chlapeckou školu (1890-1893) a následně Německé státní gymnázium na Staroměstském náměstí (1893-1901). Po maturitě na gymnáziu studoval práva na německé Karlo-Ferdinandově univerzitě, kterou úspěšně dokončil v roce 1906. Docházel také na přednášky germanistiky a dějiny umění. Mluvil německy, česky a francouzsky. Následně začal pracovat jako úředník na pojišťovně Assicurazioni Generali (1907). V letech 1908-1922 pracoval v Dělnické úrazové pojišťovně pro Království české jako koncipient a později jako tajemník.
První texty Kafka publikoval roku 1908 v mnichovském časopise Hyperion a v almanachu Arkadia svého přítele Maxe Broda. Mezi jeho nejznámější spisovatelská díla patří romány Proces, Zámek a Amerika (též Nezvěstný) a povídky Dámský breviář (1909), Rozhovor s opilcem (1909), Velký hluk (1912), Rozjímání (1913), Ortel (1913), Topič (1913), Proměna (1915), Bratrovražda (1917) a další.
V roce 1917 Kafka onemocněl tuberkulózou a vzal si několikaměsíční volno v práci. Odjel ke své sestře na venkov do obce Siřem poblíž Žatce. Nemoc neustupovala, a proto musel Kafka v roce 1922 svou práci opustit. O dva roky později Franz Kafka umřel ve věku 40 let (1924).Kdo byl Franz Kafka? Životopis Franz Kafka, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Franz Kafka

Národnost: česká
Datum narození: 3. 7. 1883
Místo narození: Praha, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 3. 6. 1924

Tento text (Franz Kafka) můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Fixírka? Znáte pojem Nepotismus? Vzpomenete si na definici slova Zdrojový kód? Vzpomenete si na definici slova Doping?

Klíčová slova: Kdy zemřel Franz Kafka, datum úmrtí, kdo je Franz Kafka?, popis, kdy se narodil Franz Kafka?, osobnost, místo narození, národnost, informace, wiki, život, Franz Kafka, kdo to je, narození, lexikon, biografie

Pojem Franz Kafka je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít heslo Franz Kafka ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Franz Kafka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Franz Kafka ve Wikipedii

Najít pojem Franz Kafka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Franz Kafka na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Franz Kafka například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Franz Kafka

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Franz Kafka? Kdy se narodil Franz Kafka? Kde se narodil Franz Kafka? Kdy zemřel Franz Kafka? Franz Kafka se nachází v kategorii Umělci

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Franz Kafka řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Franz Kafka i v jiné kategorii než je umělci.