Kdo je to?
Kdo byl Franz Kafka? Životopis Franz Kafka, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Franz Kafka?

Kdo byl Franz Kafka? Životopis, informace, biografie, umělci

Franz Kafka, který měl židovské jméno Anšel, byl český spisovatel, romanopisec, člen Pražského kruhu. Kafka se narodil v Praze na Starém Městě do rodiny židovského obchodníka s galanterií Hermanna Kafky. Franz měl pět dalších sourozenců (2 bratry a 3 sestry). Oba bratři zemřeli ve věku jednoho roku a všechny tři sestry zemřely v koncentračních táborech za druhé světové války. Spolu s otcem vůbec nevycházel dobře, což ovlivnilo jeho dětství a i pozdější tvorbu. Navštěvoval Německou chlapeckou školu (1890-1893) a následně Německé státní gymnázium na Staroměstském náměstí (1893-1901). Po maturitě na gymnáziu studoval práva na německé Karlo-Ferdinandově univerzitě, kterou úspěšně dokončil v roce 1906. Docházel také na přednášky germanistiky a dějiny umění. Mluvil německy, česky a francouzsky. Následně začal pracovat jako úředník na pojišťovně Assicurazioni Generali (1907). V letech 1908-1922 pracoval v Dělnické úrazové pojišťovně pro Království české jako koncipient a později jako tajemník.
První texty Kafka publikoval roku 1908 v mnichovském časopise Hyperion a v almanachu Arkadia svého přítele Maxe Broda. Mezi jeho nejznámější spisovatelská díla patří romány Proces, Zámek a Amerika (též Nezvěstný) a povídky Dámský breviář (1909), Rozhovor s opilcem (1909), Velký hluk (1912), Rozjímání (1913), Ortel (1913), Topič (1913), Proměna (1915), Bratrovražda (1917) a další.
V roce 1917 Kafka onemocněl tuberkulózou a vzal si několikaměsíční volno v práci. Odjel ke své sestře na venkov do obce Siřem poblíž Žatce. Nemoc neustupovala, a proto musel Kafka v roce 1922 svou práci opustit. O dva roky později Franz Kafka umřel ve věku 40 let (1924).Kdo byl Franz Kafka? Životopis Franz Kafka, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Franz Kafka

Národnost: česká
Datum narození: 3. 7. 1883
Místo narození: Praha, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 3. 6. 1924

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Franz Kafka? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Fixírka? Víte co je Úplněk? Vzpomenete si na definici slova LTD? Vzpomněli byste si co označuje výraz Yersinie?

Klíčová slova: osobnosti, popis, lexikon, kdy se narodil Franz Kafka?, kdo je Franz Kafka?, kde se narodil Franz Kafka?, nežijící, místo narození, zajímavosti, umělci, datum úmrtí, národnost, narození, informace, datum narození, umělci

Pojem Franz Kafka je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Franz Kafka v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Franz Kafka na Youtube

Zkusit najít slovo Franz Kafka ve Wikislovníku

Najít heslo Franz Kafka ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Franz Kafka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Franz Kafka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Franz Kafka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Franz Kafka? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Franz Kafka? Kdy se narodil Franz Kafka? Kde se narodil Franz Kafka? Kdy zemřel Franz Kafka? Franz Kafka je v kategorii Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Franz Kafka dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Franz Kafka i v jiné kategorii než je umělci.