Kdo je to?
Kdo je Irena Obermannová? Životopis Irena Obermannová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Kdo je Irena Obermannová?

Kdo je Irena Obermannová? Životopis, informace, biografie, umělci

Irena Obermannová je česká spisovatelka, scenáristka a televizní dramaturgyně. Obermannová se narodila v Praze. V Praze studovala na Gymnáziu Ohradní, kde úspěšně odmaturovala roku 1980. Po maturitě se přihlásil na pražskou FAMU, kde následně studovala obory dramaturgie a scenáristika. FAMU úspěšně vystudovala v roce 1986 a poté pracovala v České televizi jako dramaturg pro diskuzní televizní pořady Ženský hlas nebo Domácí štěstí. Později se provdala za hudebníka Daniela Kohouta. S manželem se jim narodily dcery Rozálie a Berenika. Obermanová se však s Kohoutem později rozvedla.
Během svého života napsala dvě desítky knih, které obsahují feministické prvky (sama Obermanová se považuje za feministku). První knihu napsala ve 34 letech. Kniha nesla název Frekvence tygra (1996). Následovaly knihy jako Deník šílené manželky (1998), Divnovlásky (1999), Ženské pohyby (2001), Příručka pro neposlušné ženy (2003), Matky to chtěj taky (2004), Deník šílené milenky (2006) a další. Doposud jejím posledním titulem byla kniha Jasnozřivost z roku 2018. Roku 2013 vydala knihu Dopisy Kafkovi, která obsahuje fiktivní dopisy Mileny Jesenské pro Franze Kafku.
Mezi její nejznámější scénáře patří Deník šílené manželky (2000), Divnovláska (2008), Život je ples (2011), Škoda lásky (2015), Trapný padesátky (2017) a Řekni to psem (2022).
Roku 2015 začala spolupracovat na kampani iniciativy HateFree Culture. Stala se tváří Jsme v tom společně.Kdo je Irena Obermannová? Životopis Irena Obermannová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Irena Obermannová

Národnost: česká
Datum narození: 17. 4. 1962
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Irena Obermannová s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Aproximace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Špaletové okno? Znáte termín USB-C? Znáte termín Ferrata?

Klíčová slova: informace, národnost, kde se narodila Irena Obermannová?, popis, kdy se narodila Irena Obermannová?, život, umělci, životopis, kdo je Irena Obermannová?, wikipedie, zajímavosti, osobnosti, umělci, wiki, Irena Obermannová, biografie

Pojem Irena Obermannová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Irena Obermannová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Irena Obermannová na Google obrázcích

Hledat heslo Irena Obermannová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Irena Obermannová na Youtube

Hledat termín Irena Obermannová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Irena Obermannová například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Irena Obermannová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Irena Obermannová? Kdy se narodila Irena Obermannová? Kde se narodila Irena Obermannová? Irena Obermannová je v kategorii Umělci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Irena Obermannová dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Irena Obermannová i v jiné kategorii než je umělci.