Kdo je to?
Kdo je Ivo Šmoldas? Životopis Ivo Šmoldas, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Ivo Šmoldas?

Kdo je Ivo Šmoldas? Životopis, informace, biografie, umělci

Ivo Šmoldas je český scenárista, básník, redaktor v nakladatelství, kulturní publicista, moderátor, televizní a seriálový herec a také překladatel. Šmoldas se narodil v Prostějově. Po maturitě na střední škole se přihlásil na Filosofickou Fakultu Univerzity Karlovy. Po úspěšném absolutoriu na FF UK začal pracovat jako manažer a nakladatelský redaktor pro nakladatelství Český spisovatel. Pracoval rovněž v nakladatelství Columbus a později se stal spoluzakladatelem soukromého nakladatelství Apsida. Následně začal působit jako umělec na volné noze a překládal z angličtiny a ze slovenštiny do češtiny. Spolupracoval s Českou televizí, pro kterou připravoval pořad o knihách s názvem Knižní svět a moderoval pořady s kulturní tematikou jako Dementi (2004), Knižní svět (2005) nebo 30 let to šlape (2017).
V televizi se Šmoldas objevil také v epizodních rolích televizních seriálů Četnické humoresky (2007), Ošklivka Katka (2008), Trapasy (2012), Mazalové (2014), Ohnivý kuře (2017), Krejzovi (2018), Sestřičky Modrý kód (2020). Menší role si zahrál ve filmech Kolotoč (2007), Wilsonov (2015), Štěstí je krásná věc a Ach, ta láska nebeská… (2020).
Šmoldas napsal roku 1988 sbírku veršů Zimní srst. Jeho tvorba se objevila v dalších knihách jako Zvláštní znamení (1985), Trvalé bydliště Praha (1986), Volební dementi (2006). Mezi jeho poslední dvě knihy patří Co Vy na to, pane Šmoldasi? (2011) a Co Vy na to, pane Šmoldasi? 2 (2012).
V Rádio Impuls spolupracuje jako glosátor aktuálního dění a na Český rozhlas Dvojka moderuje vlastní talkshow Lenoška Iva Šmoldase.Kdo je Ivo Šmoldas? Životopis Ivo Šmoldas, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Ivo Šmoldas

Národnost: česká
Datum narození: 23. 7. 1955
Místo narození: Prostějov, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ivo Šmoldas s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Bulimie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Epifyt? Vzpomněli byste si co znamená slovo Paternalismus? Znáte termín Moudrost?

Klíčová slova: kde se narodil Ivo Šmoldas?, umělci, umělci, místo narození, Ivo Šmoldas, wiki, životopis, osobnosti, datum narození, popis, osobnost, Ivo Šmoldas, život, narození, vysvětlení, wikipedie

Pojem Ivo Šmoldas je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Ivo Šmoldas v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Ivo Šmoldas ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Ivo Šmoldas na Google.cz

Vyhledat heslo Ivo Šmoldas na Google obrázcích

Hledat slovo Ivo Šmoldas ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivo Šmoldas například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Ivo Šmoldas? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Ivo Šmoldas? Kdy se narodil Ivo Šmoldas? Kde se narodil Ivo Šmoldas? Ivo Šmoldas patří do kategorie Umělci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Ivo Šmoldas třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivo Šmoldas i v jiné kategorii než je umělci.