Kdo je to?
Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jan Neruda?

Kdo to byl Jan Neruda? Stručný životopis

Jan Neruda, básník, prozaik, novinář a literární kritik je významnou osobností české literatury 2. poloviny 19. století. Jeho domovem a dějištěm mnoha próz i inspirací básnických děl byla pražská Malá Strana. Zaměřoval se na sociální problémy, bídu i trápení osobního života.
Svůj osobitý humor uplatnil především v novinářské tvorbě, především ve fejetonech. K nejčtenějším Nerudovým dílům patří Povídky malostranské.Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Jan Neruda

Národnost: česká
Datum narození: 9. 7. 1834
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. 8. 1891

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Neruda sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova eBay? Znáte termín Došek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Paella? Víte, co je to Repůjčka?

Klíčová slova: pojem, definice, co znamená, kdo to je, synonymum, wiki, popis, význam pojmu, heslo, formulace, umělci, kdo je Jan Neruda?, slovo, význam, Jan Neruda, etymologie

Pojem Jan Neruda je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jan Neruda

Hledejte bez špehování slovo Jan Neruda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jan Neruda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Jan Neruda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Jan Neruda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Neruda například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Neruda?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jan Neruda? Kdo to byl Jan Neruda? Kdy se narodil Jan Neruda? Kde se narodil Jan Neruda? Kdy zemřel Jan Neruda? Jan Neruda patří do sekce umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jan Neruda dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Neruda i v jiné kategorii než je umělci.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.