Kdo je to?
Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jan Neruda?

Kdo to byl Jan Neruda? Stručný životopis

Jan Neruda, básník, prozaik, novinář a literární kritik je významnou osobností české literatury 2. poloviny 19. století. Jeho domovem a dějištěm mnoha próz i inspirací básnických děl byla pražská Malá Strana. Zaměřoval se na sociální problémy, bídu i trápení osobního života.
Svůj osobitý humor uplatnil především v novinářské tvorbě, především ve fejetonech. K nejčtenějším Nerudovým dílům patří Povídky malostranské.Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Jan Neruda

Národnost: česká
Datum narození: 9. 7. 1834
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. 8. 1891

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Neruda? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova eBay? Vzpomněli byste si na význam slova Gorgonzola? Vzpomněli byste si co znamená slovo Paella? Znáte definici termínu Cizrna?

Klíčová slova: původ slova, odborný výraz, kdo to je, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, co znamená, kdo je Jan Neruda?, slovo, lexikon, heslo, popis, co je to Jan Neruda?, význam slova, definice, wiki

Pojem Jan Neruda je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Jan Neruda

Najít heslo Jan Neruda ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Jan Neruda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jan Neruda na Youtube

Hledat slovo Jan Neruda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Neruda například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Neruda

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jan Neruda? Kdo to byl Jan Neruda? Kdy se narodil Jan Neruda? Kde se narodil Jan Neruda? Kdy zemřel Jan Neruda? Jan Neruda se nachází v sekci umělci. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Neruda řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Neruda i v jiné kategorii než je umělci.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.