Kdo je to?
Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Jan Neruda?

Kdo byl Jan Neruda? Životopis, informace, biografie, umělci

Jan Neruda, básník, prozaik, novinář a literární kritik je významnou osobností české literatury 2. poloviny 19. století. Jeho domovem a dějištěm mnoha próz i inspirací básnických děl byla pražská Malá Strana. Zaměřoval se na sociální problémy, bídu i trápení osobního života.
Svůj osobitý humor uplatnil především v novinářské tvorbě, především ve fejetonech. K nejčtenějším Nerudovým dílům patří Povídky malostranské.Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Jan Neruda

Národnost: česká
Datum narození: 9. 7. 1834
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. 8. 1891

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Neruda s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Štědrovka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Souhrnné hlášení? Vzpomněli byste si co znamená slovo KWh? Znáte termín Slovo souznačné?

Klíčová slova: Kdy zemřel Jan Neruda, národnost, kdy se narodil Jan Neruda?, umělci, lexikon, životopis, popis, wikipedie, umělci, život, vysvětlení, osobnosti, kdo to je, národnost, biografie, datum narození

Pojem Jan Neruda je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Jan Neruda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Jan Neruda na Google obrázcích

Vyhledat výraz Jan Neruda ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Jan Neruda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Jan Neruda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Neruda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Jan Neruda? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Jan Neruda? Kdy se narodil Jan Neruda? Kde se narodil Jan Neruda? Kdy zemřel Jan Neruda? Jan Neruda se nachází v sekci Umělci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Neruda dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Neruda i v jiné kategorii než je umělci.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.