Kdo je to?
Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Jan Neruda?

Kdo byl Jan Neruda? Životopis, informace, biografie, umělci

Jan Neruda, básník, prozaik, novinář a literární kritik je významnou osobností české literatury 2. poloviny 19. století. Jeho domovem a dějištěm mnoha próz i inspirací básnických děl byla pražská Malá Strana. Zaměřoval se na sociální problémy, bídu i trápení osobního života.
Svůj osobitý humor uplatnil především v novinářské tvorbě, především ve fejetonech. K nejčtenějším Nerudovým dílům patří Povídky malostranské.Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Jan Neruda

Národnost: česká
Datum narození: 9. 7. 1834
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. 8. 1891

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Neruda? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Štědrovka? Vzpomenete si na definici slova Korporace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hatchback? Vzpomněli byste si na význam slova Kontumace?

Klíčová slova: biografie, narození, kdo to je, místo narození, národnost, osobnosti, datum úmrtí, wikipedie, životopis, informace, život, lexikon, nežijící, umělci, kdy se narodil Jan Neruda?, wiki

Pojem Jan Neruda je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Jan Neruda v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Jan Neruda na Google.cz

Najít heslo Jan Neruda ve Wikipedii

Vyhledat heslo Jan Neruda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jan Neruda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Neruda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Jan Neruda? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Jan Neruda? Kdy se narodil Jan Neruda? Kde se narodil Jan Neruda? Kdy zemřel Jan Neruda? Jan Neruda je v kategorii Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jan Neruda třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Neruda i v jiné kategorii než je umělci.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.