Kdo je to?
Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jan Neruda?

Kdo to byl Jan Neruda? Stručný životopis

Jan Neruda, básník, prozaik, novinář a literární kritik je významnou osobností české literatury 2. poloviny 19. století. Jeho domovem a dějištěm mnoha próz i inspirací básnických děl byla pražská Malá Strana. Zaměřoval se na sociální problémy, bídu i trápení osobního života.
Svůj osobitý humor uplatnil především v novinářské tvorbě, především ve fejetonech. K nejčtenějším Nerudovým dílům patří Povídky malostranské.Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Jan Neruda

Národnost: česká
Datum narození: 9. 7. 1834
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. 8. 1891

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Neruda sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Kašmír? Vzpomněli byste si co znamená slovo Instinkt? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sádrokarton? Víte co je Metabolismus?

Klíčová slova: formulace, informace, Jan Neruda, etymologie, odborný výraz, vysvětlení, termín, wiki, popis, přesný výraz, synonymum, původ slova, heslo, přesný význam, popis, definice

Pojem Jan Neruda je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Neruda ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Jan Neruda ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jan Neruda na Youtube

Najít slovo Jan Neruda ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Neruda například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Jan Neruda? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jan Neruda? Kdo to byl Jan Neruda? Kdy se narodil Jan Neruda? Kde se narodil Jan Neruda? Kdy zemřel Jan Neruda? Jan Neruda se nachází v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Neruda dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Neruda i v jiné kategorii než je umělci.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.