Kdo je to?
Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jan Neruda?

Kdo to byl Jan Neruda? Stručný životopis

Jan Neruda, básník, prozaik, novinář a literární kritik je významnou osobností české literatury 2. poloviny 19. století. Jeho domovem a dějištěm mnoha próz i inspirací básnických děl byla pražská Malá Strana. Zaměřoval se na sociální problémy, bídu i trápení osobního života.
Svůj osobitý humor uplatnil především v novinářské tvorbě, především ve fejetonech. K nejčtenějším Nerudovým dílům patří Povídky malostranské.Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Jan Neruda

Národnost: česká
Datum narození: 9. 7. 1834
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. 8. 1891

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Neruda s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Štědrovka? Víte, co je to Limita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pomluva? Rozumíte pojmu Mobilizace?

Klíčová slova: původ slova, formulace, co je to Jan Neruda?, synonymum, etymologie, pojem, odborný výraz, termín, co znamená, umělci, definice, přesný význam, význam, přesný výraz, vysvětlení, popis

Pojem Jan Neruda je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jan Neruda zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Jan Neruda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Jan Neruda v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Jan Neruda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Jan Neruda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Neruda například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Neruda?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Neruda? Kdo to byl Jan Neruda? Kdy se narodil Jan Neruda? Kde se narodil Jan Neruda? Kdy zemřel Jan Neruda? Jan Neruda je v kategorii umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jan Neruda například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Neruda i v jiné kategorii než je umělci.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.