Kdo je to?
Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jan Neruda?

Kdo to byl Jan Neruda? Stručný životopis

Jan Neruda, básník, prozaik, novinář a literární kritik je významnou osobností české literatury 2. poloviny 19. století. Jeho domovem a dějištěm mnoha próz i inspirací básnických děl byla pražská Malá Strana. Zaměřoval se na sociální problémy, bídu i trápení osobního života.
Svůj osobitý humor uplatnil především v novinářské tvorbě, především ve fejetonech. K nejčtenějším Nerudovým dílům patří Povídky malostranské.Kdo byl Jan Neruda? Životopis Jan Neruda, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Jan Neruda

Národnost: česká
Datum narození: 9. 7. 1834
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. 8. 1891

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Neruda s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova eBay? Vzpomněli byste si co znamená slovo Perex? Vzpomněli byste si co znamená slovo Paella? Víte co je Astigmatismus?

Klíčová slova: etymologie, kdo je Jan Neruda?, popis, formulace, definice, význam pojmu, heslo, Jan Neruda, informace, pojem, co je to Jan Neruda?, synonymum, význam, co znamená, popis, termín

Pojem Jan Neruda je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Jan Neruda ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Jan Neruda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Jan Neruda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Jan Neruda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Neruda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Jan Neruda? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jan Neruda? Kdo to byl Jan Neruda? Kdy se narodil Jan Neruda? Kde se narodil Jan Neruda? Kdy zemřel Jan Neruda? Jan Neruda je v sekci umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Neruda dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Neruda i v jiné kategorii než je umělci.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.