Kdo je to?
Kdo je to Jaroslav Rudiš? Životopis Jaroslav Rudiš, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jaroslav Rudiš?

Kdo je to Jaroslav Rudiš? Stručný životopis

Jaroslav Rudiš je spisovatel, autor divadelních her a komiksů. Je absolventem Pedagogické fakulty TU Liberec, studium završil v Praze a v Curychu. Získal také stipendium v Berlíně. Nejdříve pracoval jako učitel, pak byl DJ, manažer kapely, portýr, novinář a nyní spisovatel.
Jaroslav Rudiš píše i písňové texty a někdy se skupinami vystupuje. Proslavil se již svou první knihou Nebe po Berlínem, která získala cenu Jiřího Ortena. Známá je i jeho trilogie komiksů Alois Nebel, která byla zfilmována a oceněna Evropskou filmovou cenou.Kdo je to Jaroslav Rudiš? Životopis Jaroslav Rudiš, lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Jaroslav Rudiš

Národnost: česká
Datum narození: 8. června 1972
Místo narození: Turnov

Zaujala vás biografie osobnosti Jaroslav Rudiš? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Cirhóza jater? Víte, co je to Karaoke? Vzpomněli byste si co označuje výraz Číslovka? Rozumíte pojmu Slovní zásoba?

Klíčová slova: termín, význam slova, odborný výraz, pojem, lexikon, umělci, význam, synonymum, původ slova, popis, co je to Jaroslav Rudiš?, wiki, kdo je Jaroslav Rudiš?, přesný význam, vysvětlení, co znamená

Pojem Jaroslav Rudiš je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Jaroslav Rudiš ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Jaroslav Rudiš ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jaroslav Rudiš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Rudiš ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Rudiš například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Jaroslav Rudiš? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jaroslav Rudiš? Kdo to byl Jaroslav Rudiš? Kdy se narodil Jaroslav Rudiš? Kde se narodil Jaroslav Rudiš? Jaroslav Rudiš se nachází v kategorii umělci. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jaroslav Rudiš kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Rudiš i v jiné kategorii než je umělci.