Kdo je to?
Kdo je to Jaroslav Rudiš? Životopis Jaroslav Rudiš, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jaroslav Rudiš?

Kdo je to Jaroslav Rudiš? Stručný životopis

Jaroslav Rudiš je spisovatel, autor divadelních her a komiksů. Je absolventem Pedagogické fakulty TU Liberec, studium završil v Praze a v Curychu. Získal také stipendium v Berlíně. Nejdříve pracoval jako učitel, pak byl DJ, manažer kapely, portýr, novinář a nyní spisovatel.
Jaroslav Rudiš píše i písňové texty a někdy se skupinami vystupuje. Proslavil se již svou první knihou Nebe po Berlínem, která získala cenu Jiřího Ortena. Známá je i jeho trilogie komiksů Alois Nebel, která byla zfilmována a oceněna Evropskou filmovou cenou.Kdo je to Jaroslav Rudiš? Životopis Jaroslav Rudiš, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Jaroslav Rudiš

Národnost: česká
Datum narození: 8. června 1972
Místo narození: Turnov

Popis osobnosti Jaroslav Rudiš můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Imigrace? Vzpomenete si na definici slova Jistotní účet? Vzpomněli byste si co označuje výraz OT? Vzpomněli byste si na význam slova Vandalismus?

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, informace, lexikon, kdo to je, formulace, význam slova, definice, vysvětlení, umělci, slovo, původ slova, význam, synonymum, Jaroslav Rudiš, etymologie

Pojem Jaroslav Rudiš je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Jaroslav Rudiš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Jaroslav Rudiš ve Wikipedii

Hledat výraz Jaroslav Rudiš ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Jaroslav Rudiš ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Rudiš například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jaroslav Rudiš?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jaroslav Rudiš? Kdo to byl Jaroslav Rudiš? Kdy se narodil Jaroslav Rudiš? Kde se narodil Jaroslav Rudiš? Jaroslav Rudiš patří do sekce umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jaroslav Rudiš dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Rudiš i v jiné kategorii než je umělci.