Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jaroslav Seifert?

Kdo to byl Jaroslav Seifert? Stručný životopis

Jaroslav Seifert byl známý český básník, prozaik a překladatel 20. století, představitel umělecké avantgardy, který byl po celý svůj život v nemilosti komunistického režimu. Jeho poezie se vyvíjela nezávisle na hlavním proudu, jako autor byl velice osobitý. V době mezi válkami vyjadřoval svůj odpor k fašizmu a později radost z osvobození.
Jaroslav Seifert je autorem velkého počtu sbírek, za své dílo získal v roce 1984 Nobelovu cenu.Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Jaroslav Seifert

Národnost: česká
Datum narození: 23. 9. 1901
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 10. 1. 1986

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jaroslav Seifert? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Droždí? Víte co je Palmeta? Znáte definici termínu Croissant? Vzpomněli byste si co označuje výraz Licence?

Klíčová slova: lexikon, heslo, pojem, odborný výraz, co znamená, definice, popis, přesný výraz, umělci, informace, formulace, popis, slovo, wiki, význam slova, co je to Jaroslav Seifert?

Pojem Jaroslav Seifert je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Jaroslav Seifert

Najít heslo Jaroslav Seifert ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Seifert ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Jaroslav Seifert na Youtube

Vyhledat heslo Jaroslav Seifert ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Seifert například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Jaroslav Seifert? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jaroslav Seifert? Kdo to byl Jaroslav Seifert? Kdy se narodil Jaroslav Seifert? Kde se narodil Jaroslav Seifert? Kdy zemřel Jaroslav Seifert? Jaroslav Seifert je v sekci umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jaroslav Seifert kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Seifert i v jiné kategorii než je umělci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.