Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Jaroslav Seifert?

Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis, informace, biografie, umělci

Jaroslav Seifert byl známý český básník, prozaik a překladatel 20. století, představitel umělecké avantgardy, který byl po celý svůj život v nemilosti komunistického režimu. Jeho poezie se vyvíjela nezávisle na hlavním proudu, jako autor byl velice osobitý. V době mezi válkami vyjadřoval svůj odpor k fašizmu a později radost z osvobození.
Jaroslav Seifert je autorem velkého počtu sbírek, za své dílo získal v roce 1984 Nobelovu cenu.Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Jaroslav Seifert

Národnost: česká
Datum narození: 23. 9. 1901
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 10. 1. 1986

Sdílejte tuto stránku s osobností Jaroslav Seifert s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Relikviář? Vzpomněli byste si co znamená slovo OEM? Znáte definici termínu Full HD? Víte co je Bércový vřed?

Klíčová slova: popis, wiki, kde se narodil Jaroslav Seifert?, místo narození, lexikon, kdy se narodil Jaroslav Seifert?, národnost, osobnost, informace, kdo je Jaroslav Seifert?, Jaroslav Seifert, wikipedie, kdo to je, Kdy zemřel Jaroslav Seifert, život, narození

Pojem Jaroslav Seifert je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Jaroslav Seifert na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Jaroslav Seifert ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Jaroslav Seifert ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Jaroslav Seifert ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jaroslav Seifert ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Seifert například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslav Seifert

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Jaroslav Seifert? Kdy se narodil Jaroslav Seifert? Kde se narodil Jaroslav Seifert? Kdy zemřel Jaroslav Seifert? Jaroslav Seifert se nachází v sekci Umělci

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jaroslav Seifert řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Seifert i v jiné kategorii než je umělci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.