Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jaroslav Seifert?

Kdo to byl Jaroslav Seifert? Stručný životopis

Jaroslav Seifert byl známý český básník, prozaik a překladatel 20. století, představitel umělecké avantgardy, který byl po celý svůj život v nemilosti komunistického režimu. Jeho poezie se vyvíjela nezávisle na hlavním proudu, jako autor byl velice osobitý. V době mezi válkami vyjadřoval svůj odpor k fašizmu a později radost z osvobození.
Jaroslav Seifert je autorem velkého počtu sbírek, za své dílo získal v roce 1984 Nobelovu cenu.Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Jaroslav Seifert

Národnost: česká
Datum narození: 23. 9. 1901
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 10. 1. 1986

Sdílejte tuto stránku s osobností Jaroslav Seifert s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Droždí? Znáte pojem VoIP? Znáte definici termínu Croissant? Vzpomenete si na definici slova Čirok?

Klíčová slova: Jaroslav Seifert, vysvětlení, slovo, kdo je Jaroslav Seifert?, význam pojmu, význam slova, popis, původ slova, co je to Jaroslav Seifert?, co znamená, pojem, popis, wiki, informace, odborný výraz, přesný výraz

Pojem Jaroslav Seifert je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jaroslav Seifert doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Jaroslav Seifert v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Jaroslav Seifert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Jaroslav Seifert ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Jaroslav Seifert ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Seifert například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jaroslav Seifert?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jaroslav Seifert? Kdo to byl Jaroslav Seifert? Kdy se narodil Jaroslav Seifert? Kde se narodil Jaroslav Seifert? Kdy zemřel Jaroslav Seifert? Jaroslav Seifert je v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jaroslav Seifert řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Seifert i v jiné kategorii než je umělci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.