Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jaroslav Seifert?

Kdo to byl Jaroslav Seifert? Stručný životopis

Jaroslav Seifert byl známý český básník, prozaik a překladatel 20. století, představitel umělecké avantgardy, který byl po celý svůj život v nemilosti komunistického režimu. Jeho poezie se vyvíjela nezávisle na hlavním proudu, jako autor byl velice osobitý. V době mezi válkami vyjadřoval svůj odpor k fašizmu a později radost z osvobození.
Jaroslav Seifert je autorem velkého počtu sbírek, za své dílo získal v roce 1984 Nobelovu cenu.Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Jaroslav Seifert

Národnost: česká
Datum narození: 23. 9. 1901
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 10. 1. 1986

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jaroslav Seifert? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu eBay? Znáte definici termínu Trdlo? Znáte definici termínu Zápraží? Pamatujete si definici pojmu Investigativní?

Klíčová slova: informace, definice, přesný význam, původ slova, wiki, heslo, termín, Jaroslav Seifert, umělci, význam slova, co je to Jaroslav Seifert?, vysvětlení, význam, slovo, přesný výraz, formulace

Pojem Jaroslav Seifert je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Jaroslav Seifert ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jaroslav Seifert ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Jaroslav Seifert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jaroslav Seifert na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Seifert například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslav Seifert

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jaroslav Seifert? Kdo to byl Jaroslav Seifert? Kdy se narodil Jaroslav Seifert? Kde se narodil Jaroslav Seifert? Kdy zemřel Jaroslav Seifert? Jaroslav Seifert je v kategorii umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jaroslav Seifert řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Seifert i v jiné kategorii než je umělci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.