Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jaroslav Seifert?

Kdo to byl Jaroslav Seifert? Stručný životopis

Jaroslav Seifert byl známý český básník, prozaik a překladatel 20. století, představitel umělecké avantgardy, který byl po celý svůj život v nemilosti komunistického režimu. Jeho poezie se vyvíjela nezávisle na hlavním proudu, jako autor byl velice osobitý. V době mezi válkami vyjadřoval svůj odpor k fašizmu a později radost z osvobození.
Jaroslav Seifert je autorem velkého počtu sbírek, za své dílo získal v roce 1984 Nobelovu cenu.Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Jaroslav Seifert

Národnost: česká
Datum narození: 23. 9. 1901
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 10. 1. 1986

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jaroslav Seifert sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Droždí? Znáte definici termínu Vigilie? Znáte definici termínu Croissant? Pamatujete si definici pojmu Epitaf?

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, přesný výraz, synonymum, kdo je Jaroslav Seifert?, informace, původ slova, umělci, definice, význam slova, význam, formulace, wiki, slovo, lexikon, odborný výraz

Pojem Jaroslav Seifert je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Jaroslav Seifert ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Jaroslav Seifert ve Wikislovníku

Hledat pojem Jaroslav Seifert ve Wikipedii

Vyhledat slovo Jaroslav Seifert na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Seifert například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslav Seifert

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jaroslav Seifert? Kdo to byl Jaroslav Seifert? Kdy se narodil Jaroslav Seifert? Kde se narodil Jaroslav Seifert? Kdy zemřel Jaroslav Seifert? Jaroslav Seifert se nachází v sekci umělci. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jaroslav Seifert dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Seifert i v jiné kategorii než je umělci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.