Kdo je to?
Kdo byl Karel Čapek? Životopis Karel Čapek, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Čapek?

Kdo to byl Karel Čapek? Stručný životopis

Karel Čapek patří k známým českým spisovatelům, dramatikům, novinářům, literárním kritikům a překladatelům, ale vynikl i jako fotograf a filozof. Řadí se do literatury doby 1. světové války a meziválečné, první díla tvořil společně s bratrem Josefem. Materiál pro své cestopisy a fejetony čerpal také na mnoha zahraničních cestách.
Ve svých dílech často varoval před přílišným technickým pokrokem, absolutní mocí a válečným úsilím.Kdo byl Karel Čapek? Životopis Karel Čapek, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Karel Čapek

Národnost: česká
Datum narození: 9. 1. 1890
Místo narození: Malé Svatoňovice
Datum úmrtí: 25. 12. 1938

Popis osobnosti Karel Čapek můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Canisterapie? Vzpomenete si na definici slova Fundus? Pamatujete si definici pojmu Halušky? Vzpomněli byste si na význam slova Instagram?

Klíčová slova: lexikon, slovo, wiki, umělci, význam slova, pojem, informace, vysvětlení, význam, Karel Čapek, co je to Karel Čapek?, definice, popis, význam pojmu, formulace, původ slova

Pojem Karel Čapek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Čapek ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Karel Čapek na Youtube

Hledat slovo Karel Čapek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Karel Čapek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Čapek například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Čapek

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Karel Čapek? Kdo to byl Karel Čapek? Kdy se narodil Karel Čapek? Kde se narodil Karel Čapek? Kdy zemřel Karel Čapek? Karel Čapek se nachází v sekci umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Karel Čapek např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Čapek i v jiné kategorii než je umělci.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?