Kdo je to?
Kdo byl Karel Čapek? Životopis Karel Čapek, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Čapek?

Kdo to byl Karel Čapek? Stručný životopis

Karel Čapek patří k známým českým spisovatelům, dramatikům, novinářům, literárním kritikům a překladatelům, ale vynikl i jako fotograf a filozof. Řadí se do literatury doby 1. světové války a meziválečné, první díla tvořil společně s bratrem Josefem. Materiál pro své cestopisy a fejetony čerpal také na mnoha zahraničních cestách.
Ve svých dílech často varoval před přílišným technickým pokrokem, absolutní mocí a válečným úsilím.Kdo byl Karel Čapek? Životopis Karel Čapek, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Karel Čapek

Národnost: česká
Datum narození: 9. 1. 1890
Místo narození: Malé Svatoňovice
Datum úmrtí: 25. 12. 1938

Tento text (Karel Čapek) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Canisterapie? Víte, co je to Lynčování? Pamatujete si definici pojmu Halušky? Rozumíte pojmu MRSA?

Klíčová slova: definice, umělci, vysvětlení, význam pojmu, kdo je Karel Čapek?, heslo, odborný výraz, termín, původ slova, informace, popis, slovo, pojem, význam slova, wiki, význam

Pojem Karel Čapek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Karel Čapek

Vyhledat pojem Karel Čapek na Google.cz

Najít termín Karel Čapek ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Karel Čapek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Karel Čapek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Čapek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Karel Čapek?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Karel Čapek? Kdo to byl Karel Čapek? Kdy se narodil Karel Čapek? Kde se narodil Karel Čapek? Kdy zemřel Karel Čapek? Karel Čapek je v kategorii umělci. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karel Čapek například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Čapek i v jiné kategorii než je umělci.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?