Kdo je to?
Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis Karel Havlíček Borovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Karel Havlíček Borovský?

Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis, informace, biografie, umělci

Karel Havlíček Borovský byl proslulý český satirik, novinář, básník a také politik. Po studiu filozofie se chtěl stát knězem, byl však ze semináře vyloučen. Pracoval jako vychovatel v Rusku, po návratu se věnoval novinařině a literární tvorbě.
Jako novinář a redaktor byl velice úspěšný, za své politické názory byl však pronásledován, souzen a poslán do vyhnanství. Po návratu brzy zemřel. K jeho nejznámějším dílům patří satirické Tyrolské legie.Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis Karel Havlíček Borovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Karel Havlíček Borovský

Národnost: česká
Datum narození: 31. 10. 1821
Místo narození: Borová u Přibyslavi
Datum úmrtí: 29. 7. 1856

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Havlíček Borovský sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Motivace? Znáte definici termínu ADHD? Vzpomenete si na definici slova EKG? Pamatujete si definici pojmu Jezero?

Klíčová slova: lexikon, wiki, kdo je Karel Havlíček Borovský?, informace, nežijící, kde se narodil Karel Havlíček Borovský?, datum úmrtí, Karel Havlíček Borovský, zajímavosti, Karel Havlíček Borovský, popis, narození, umělci, osobnosti, kdo to je, místo narození

Pojem Karel Havlíček Borovský je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Karel Havlíček Borovský

Vyhledat slovo Karel Havlíček Borovský ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Karel Havlíček Borovský na Google.cz

Najít slovo Karel Havlíček Borovský ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Karel Havlíček Borovský na Youtube

Zkusit najít frázi Karel Havlíček Borovský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Havlíček Borovský například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Karel Havlíček Borovský?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Kdy se narodil Karel Havlíček Borovský? Kde se narodil Karel Havlíček Borovský? Kdy zemřel Karel Havlíček Borovský? Karel Havlíček Borovský patří do sekce Umělci

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Karel Havlíček Borovský řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Havlíček Borovský i v jiné kategorii než je umělci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.