Kdo je to?
Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis Karel Havlíček Borovský, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Havlíček Borovský?

Kdo to byl Karel Havlíček Borovský? Stručný životopis

Karel Havlíček Borovský byl proslulý český satirik, novinář, básník a také politik. Po studiu filozofie se chtěl stát knězem, byl však ze semináře vyloučen. Pracoval jako vychovatel v Rusku, po návratu se věnoval novinařině a literární tvorbě.
Jako novinář a redaktor byl velice úspěšný, za své politické názory byl však pronásledován, souzen a poslán do vyhnanství. Po návratu brzy zemřel. K jeho nejznámějším dílům patří satirické Tyrolské legie.Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis Karel Havlíček Borovský, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Karel Havlíček Borovský

Národnost: česká
Datum narození: 31. 10. 1821
Místo narození: Borová u Přibyslavi
Datum úmrtí: 29. 7. 1856

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Karel Havlíček Borovský s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Motivace? Víte, co je to Činžovní dům? Vzpomenete si na definici slova Ortodoxie? Rozumíte pojmu Veřejná služba?

Klíčová slova: synonymum, Karel Havlíček Borovský, co znamená, definice, význam slova, odborný výraz, význam, informace, formulace, umělci, etymologie, kdo je Karel Havlíček Borovský?, slovo, wiki, kdo to je, význam pojmu

Pojem Karel Havlíček Borovský je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Karel Havlíček Borovský doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít Karel Havlíček Borovský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Karel Havlíček Borovský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Karel Havlíček Borovský na Youtube

Hledat slovo Karel Havlíček Borovský ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Havlíček Borovský například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Karel Havlíček Borovský?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Karel Havlíček Borovský? Kdo to byl Karel Havlíček Borovský? Kdy se narodil Karel Havlíček Borovský? Kde se narodil Karel Havlíček Borovský? Kdy zemřel Karel Havlíček Borovský? Karel Havlíček Borovský patří do sekce umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Karel Havlíček Borovský řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Havlíček Borovský i v jiné kategorii než je umělci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.