Kdo je to?
Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis Karel Havlíček Borovský, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Havlíček Borovský?

Kdo to byl Karel Havlíček Borovský? Stručný životopis

Karel Havlíček Borovský byl proslulý český satirik, novinář, básník a také politik. Po studiu filozofie se chtěl stát knězem, byl však ze semináře vyloučen. Pracoval jako vychovatel v Rusku, po návratu se věnoval novinařině a literární tvorbě.
Jako novinář a redaktor byl velice úspěšný, za své politické názory byl však pronásledován, souzen a poslán do vyhnanství. Po návratu brzy zemřel. K jeho nejznámějším dílům patří satirické Tyrolské legie.Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis Karel Havlíček Borovský, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Karel Havlíček Borovský

Národnost: česká
Datum narození: 31. 10. 1821
Místo narození: Borová u Přibyslavi
Datum úmrtí: 29. 7. 1856

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Havlíček Borovský sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín DPD? Víte, co je to Týrání zvířat? Vzpomenete si na definici slova Pappardelle? Rozumíte pojmu Veni vidi vici?

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, popis, termín, synonymum, informace, přesný výraz, wiki, vysvětlení, Karel Havlíček Borovský, definice, přesný význam, odborný výraz, slovo, co znamená, kdo je Karel Havlíček Borovský?

Pojem Karel Havlíček Borovský je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Karel Havlíček Borovský ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Karel Havlíček Borovský na Youtube

Najít pojem Karel Havlíček Borovský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Karel Havlíček Borovský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Havlíček Borovský například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Karel Havlíček Borovský? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Karel Havlíček Borovský? Kdo to byl Karel Havlíček Borovský? Kdy se narodil Karel Havlíček Borovský? Kde se narodil Karel Havlíček Borovský? Kdy zemřel Karel Havlíček Borovský? Karel Havlíček Borovský se nachází v kategorii umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karel Havlíček Borovský dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Havlíček Borovský i v jiné kategorii než je umělci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.