Kdo je to?
Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis Karel Havlíček Borovský, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Havlíček Borovský?

Kdo to byl Karel Havlíček Borovský? Stručný životopis

Karel Havlíček Borovský byl proslulý český satirik, novinář, básník a také politik. Po studiu filozofie se chtěl stát knězem, byl však ze semináře vyloučen. Pracoval jako vychovatel v Rusku, po návratu se věnoval novinařině a literární tvorbě.
Jako novinář a redaktor byl velice úspěšný, za své politické názory byl však pronásledován, souzen a poslán do vyhnanství. Po návratu brzy zemřel. K jeho nejznámějším dílům patří satirické Tyrolské legie.Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis Karel Havlíček Borovský, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Karel Havlíček Borovský

Národnost: česká
Datum narození: 31. 10. 1821
Místo narození: Borová u Přibyslavi
Datum úmrtí: 29. 7. 1856

Tento text (Karel Havlíček Borovský) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Droždí? Víte co je Rozedma plic? Vzpomenete si na definici slova Podloubí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kružidlo?

Klíčová slova: lexikon, informace, definice, přesný význam, původ slova, odborný výraz, termín, význam pojmu, synonymum, slovo, pojem, formulace, wiki, přesný výraz, vysvětlení, význam slova

Pojem Karel Havlíček Borovský je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Karel Havlíček Borovský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Karel Havlíček Borovský ve Wikipedii

Najít slovo Karel Havlíček Borovský ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Karel Havlíček Borovský ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Havlíček Borovský například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Karel Havlíček Borovský? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Karel Havlíček Borovský? Kdo to byl Karel Havlíček Borovský? Kdy se narodil Karel Havlíček Borovský? Kde se narodil Karel Havlíček Borovský? Kdy zemřel Karel Havlíček Borovský? Karel Havlíček Borovský je v sekci umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Karel Havlíček Borovský kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Havlíček Borovský i v jiné kategorii než je umělci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.