Kdo je to?
Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis Karel Havlíček Borovský, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Havlíček Borovský?

Kdo to byl Karel Havlíček Borovský? Stručný životopis

Karel Havlíček Borovský byl proslulý český satirik, novinář, básník a také politik. Po studiu filozofie se chtěl stát knězem, byl však ze semináře vyloučen. Pracoval jako vychovatel v Rusku, po návratu se věnoval novinařině a literární tvorbě.
Jako novinář a redaktor byl velice úspěšný, za své politické názory byl však pronásledován, souzen a poslán do vyhnanství. Po návratu brzy zemřel. K jeho nejznámějším dílům patří satirické Tyrolské legie.Kdo byl Karel Havlíček Borovský? Životopis Karel Havlíček Borovský, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Karel Havlíček Borovský

Národnost: česká
Datum narození: 31. 10. 1821
Místo narození: Borová u Přibyslavi
Datum úmrtí: 29. 7. 1856

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Karel Havlíček Borovský? s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín DPD? Vzpomenete si na definici slova Jilm? Vzpomenete si na definici slova Pappardelle? Vzpomněli byste si na význam slova Personifikace?

Klíčová slova: formulace, pojem, odborný výraz, význam slova, kdo je Karel Havlíček Borovský?, přesný význam, definice, význam pojmu, termín, etymologie, popis, původ slova, popis, wiki, informace, heslo

Pojem Karel Havlíček Borovský je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Karel Havlíček Borovský ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Karel Havlíček Borovský ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Karel Havlíček Borovský ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Karel Havlíček Borovský na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Havlíček Borovský například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Karel Havlíček Borovský?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Karel Havlíček Borovský? Kdo to byl Karel Havlíček Borovský? Kdy se narodil Karel Havlíček Borovský? Kde se narodil Karel Havlíček Borovský? Kdy zemřel Karel Havlíček Borovský? Karel Havlíček Borovský je v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Karel Havlíček Borovský třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Havlíček Borovský i v jiné kategorii než je umělci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.