Kdo je to?
Kdo byl Karel Hynek Mácha? Životopis Karel Hynek Mácha, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Hynek Mácha?

Kdo to byl Karel Hynek Mácha? Stručný životopis

Karel Hynek Mácha, romantický básník a prozaik, patřil k nejvýznamnějším autorům romantizmu 19. století. Své mimořádné nadání uplatnit poznatky získané studiem doplnil ještě cestováním. Vydával se na pěší túry spojené s minulostí národa. Navštívil také Itálii. Brzy poté vydal báseň Máj, která však v tehdejší době nebyla příliš dobře přijata.
Karel Hynek Mácha předčasně a náhle zemřel dva dny před svou svatbou.Kdo byl Karel Hynek Mácha? Životopis Karel Hynek Mácha, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Karel Hynek Mácha

Národnost: česká
Datum narození: 16. 11. 1810
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 6. 11. 1836

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Karel Hynek Mácha? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Desktop? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kvetoucí čaj? Rozumíte pojmu Kumys? Znáte termín Afebrilní?

Klíčová slova: význam slova, pojem, Karel Hynek Mácha, co je to Karel Hynek Mácha?, co znamená, slovo, popis, kdo to je, umělci, lexikon, kdo je Karel Hynek Mácha?, informace, význam, etymologie, odborný výraz, wiki

Pojem Karel Hynek Mácha je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Karel Hynek Mácha v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Karel Hynek Mácha ve Wikipedii

Najít pojem Karel Hynek Mácha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Karel Hynek Mácha ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Hynek Mácha například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Hynek Mácha

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Karel Hynek Mácha? Kdo to byl Karel Hynek Mácha? Kdy se narodil Karel Hynek Mácha? Kde se narodil Karel Hynek Mácha? Kdy zemřel Karel Hynek Mácha? Karel Hynek Mácha je v kategorii umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Karel Hynek Mácha řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Hynek Mácha i v jiné kategorii než je umělci.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.