Kdo je to?
Kdo byl Karel Hynek Mácha? Životopis Karel Hynek Mácha, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Hynek Mácha?

Kdo to byl Karel Hynek Mácha? Stručný životopis

Karel Hynek Mácha, romantický básník a prozaik, patřil k nejvýznamnějším autorům romantizmu 19. století. Své mimořádné nadání uplatnit poznatky získané studiem doplnil ještě cestováním. Vydával se na pěší túry spojené s minulostí národa. Navštívil také Itálii. Brzy poté vydal báseň Máj, která však v tehdejší době nebyla příliš dobře přijata.
Karel Hynek Mácha předčasně a náhle zemřel dva dny před svou svatbou.Kdo byl Karel Hynek Mácha? Životopis Karel Hynek Mácha, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Karel Hynek Mácha

Národnost: česká
Datum narození: 16. 11. 1810
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 6. 11. 1836

Popis osobnosti Karel Hynek Mácha můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je DPD? Pamatujete si definici pojmu Blýskavice? Rozumíte pojmu Oltář? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kramle?

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, kdo to je, Karel Hynek Mácha, informace, umělci, pojem, popis, definice, kdo je Karel Hynek Mácha?, co znamená, co je to Karel Hynek Mácha?, heslo, etymologie, popis, význam

Pojem Karel Hynek Mácha je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Karel Hynek Mácha

Vyhledat pojem Karel Hynek Mácha v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Karel Hynek Mácha ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Karel Hynek Mácha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Karel Hynek Mácha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Hynek Mácha například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Hynek Mácha

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Karel Hynek Mácha? Kdo to byl Karel Hynek Mácha? Kdy se narodil Karel Hynek Mácha? Kde se narodil Karel Hynek Mácha? Kdy zemřel Karel Hynek Mácha? Karel Hynek Mácha se nachází v sekci umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karel Hynek Mácha dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Hynek Mácha i v jiné kategorii než je umělci.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.