Kdo je to?
Kdo byl Karel Hynek Mácha? Životopis Karel Hynek Mácha, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Hynek Mácha?

Kdo to byl Karel Hynek Mácha? Stručný životopis

Karel Hynek Mácha, romantický básník a prozaik, patřil k nejvýznamnějším autorům romantizmu 19. století. Své mimořádné nadání uplatnit poznatky získané studiem doplnil ještě cestováním. Vydával se na pěší túry spojené s minulostí národa. Navštívil také Itálii. Brzy poté vydal báseň Máj, která však v tehdejší době nebyla příliš dobře přijata.
Karel Hynek Mácha předčasně a náhle zemřel dva dny před svou svatbou.Kdo byl Karel Hynek Mácha? Životopis Karel Hynek Mácha, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Karel Hynek Mácha

Národnost: česká
Datum narození: 16. 11. 1810
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 6. 11. 1836

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Hynek Mácha sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Desktop? Pamatujete si definici pojmu Josta? Rozumíte pojmu Kumys? Vzpomněli byste si co znamená slovo Herpes?

Klíčová slova: termín, co znamená, kdo to je, lexikon, definice, etymologie, synonymum, popis, význam pojmu, odborný výraz, význam, slovo, pojem, wiki, přesný význam, umělci

Pojem Karel Hynek Mácha je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Karel Hynek Mácha ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Karel Hynek Mácha ve Wikislovníku

Hledat výraz Karel Hynek Mácha ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Karel Hynek Mácha ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Hynek Mácha například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Karel Hynek Mácha?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Karel Hynek Mácha? Kdo to byl Karel Hynek Mácha? Kdy se narodil Karel Hynek Mácha? Kde se narodil Karel Hynek Mácha? Kdy zemřel Karel Hynek Mácha? Karel Hynek Mácha patří do sekce umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Karel Hynek Mácha dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Hynek Mácha i v jiné kategorii než je umělci.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.