Kdo je to?
Kdo byl Karel Hynek Mácha? Životopis Karel Hynek Mácha, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Hynek Mácha?

Kdo to byl Karel Hynek Mácha? Stručný životopis

Karel Hynek Mácha, romantický básník a prozaik, patřil k nejvýznamnějším autorům romantizmu 19. století. Své mimořádné nadání uplatnit poznatky získané studiem doplnil ještě cestováním. Vydával se na pěší túry spojené s minulostí národa. Navštívil také Itálii. Brzy poté vydal báseň Máj, která však v tehdejší době nebyla příliš dobře přijata.
Karel Hynek Mácha předčasně a náhle zemřel dva dny před svou svatbou.Kdo byl Karel Hynek Mácha? Životopis Karel Hynek Mácha, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Karel Hynek Mácha

Národnost: česká
Datum narození: 16. 11. 1810
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 6. 11. 1836

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Karel Hynek Mácha s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Desktop? Rozumíte pojmu Ganache? Rozumíte pojmu Kumys? Znáte pojem Verš?

Klíčová slova: význam slova, Karel Hynek Mácha, co znamená, kdo to je, definice, co je to Karel Hynek Mácha?, význam, wiki, přesný význam, pojem, význam pojmu, kdo je Karel Hynek Mácha?, původ slova, etymologie, lexikon, umělci

Pojem Karel Hynek Mácha je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat frázi Karel Hynek Mácha ve Wikislovníku

Najít heslo Karel Hynek Mácha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Karel Hynek Mácha v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Hynek Mácha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Hynek Mácha například ve Wikipedii, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Karel Hynek Mácha? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Karel Hynek Mácha? Kdo to byl Karel Hynek Mácha? Kdy se narodil Karel Hynek Mácha? Kde se narodil Karel Hynek Mácha? Kdy zemřel Karel Hynek Mácha? Karel Hynek Mácha se nachází v kategorii umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karel Hynek Mácha dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Hynek Mácha i v jiné kategorii než je umělci.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.