Kdo je to?
Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Jaromír Erben?

Kdo to byl Karel Jaromír Erben? Stručný životopis

Karel Jaromír Erben byl český spisovatel – básník i prozaik, také historik a sběratel lidové poezie. Po těžkých životních začátcích se stal prvním pražským archivářem a úředníkem magistrátu. Působil také jako vědec, spolupracovník na Riegrově slovníku naučném.
Jeho vlastní tvorba byla inspirována folklórem, nejznámější sbírkou básní je Kytice. Erbenovi hrdinové se nebouří ani proti osudu, ani proti společnosti a přijímají svůj trest.Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Karel Jaromír Erben

Národnost: česká
Datum narození: 7. 11. 1811
Místo narození: Miletín
Datum úmrtí: 21. 11. 1870

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel Jaromír Erben se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Demence? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rasismus? Víte co je Balustráda? Víte co je Pučtok?

Klíčová slova: etymologie, kdo je Karel Jaromír Erben?, význam, popis, pojem, wiki, popis, původ slova, formulace, definice, heslo, význam slova, co je to Karel Jaromír Erben?, slovo, význam pojmu, vysvětlení

Pojem Karel Jaromír Erben je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Karel Jaromír Erben

Hledat slovo Karel Jaromír Erben ve Wikipedii

Hledat výraz Karel Jaromír Erben v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Karel Jaromír Erben ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Karel Jaromír Erben ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Jaromír Erben například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Jaromír Erben

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Karel Jaromír Erben? Kdo to byl Karel Jaromír Erben? Kdy se narodil Karel Jaromír Erben? Kde se narodil Karel Jaromír Erben? Kdy zemřel Karel Jaromír Erben? Karel Jaromír Erben je v kategorii umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Karel Jaromír Erben řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Jaromír Erben i v jiné kategorii než je umělci.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.