Kdo je to?
Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Jaromír Erben?

Kdo to byl Karel Jaromír Erben? Stručný životopis

Karel Jaromír Erben byl český spisovatel – básník i prozaik, také historik a sběratel lidové poezie. Po těžkých životních začátcích se stal prvním pražským archivářem a úředníkem magistrátu. Působil také jako vědec, spolupracovník na Riegrově slovníku naučném.
Jeho vlastní tvorba byla inspirována folklórem, nejznámější sbírkou básní je Kytice. Erbenovi hrdinové se nebouří ani proti osudu, ani proti společnosti a přijímají svůj trest.Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Karel Jaromír Erben

Národnost: česká
Datum narození: 7. 11. 1811
Místo narození: Miletín
Datum úmrtí: 21. 11. 1870

Tento text (Karel Jaromír Erben) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Datová schránka? Znáte definici termínu Happening? Víte co je Pirohy? Pamatujete si definici pojmu Tětiva?

Klíčová slova: definice, co znamená, wiki, termín, Karel Jaromír Erben, přesný výraz, umělci, popis, popis, synonymum, význam, odborný výraz, etymologie, vysvětlení, heslo, význam slova

Pojem Karel Jaromír Erben je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Karel Jaromír Erben zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Karel Jaromír Erben na Youtube

Vyhledat výraz Karel Jaromír Erben ve Wikislovníku

Hledat termín Karel Jaromír Erben ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Jaromír Erben ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Jaromír Erben například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Karel Jaromír Erben? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Karel Jaromír Erben? Kdo to byl Karel Jaromír Erben? Kdy se narodil Karel Jaromír Erben? Kde se narodil Karel Jaromír Erben? Kdy zemřel Karel Jaromír Erben? Karel Jaromír Erben je v sekci umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Karel Jaromír Erben třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Jaromír Erben i v jiné kategorii než je umělci.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.