Kdo je to?
Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Jaromír Erben?

Kdo to byl Karel Jaromír Erben? Stručný životopis

Karel Jaromír Erben byl český spisovatel – básník i prozaik, také historik a sběratel lidové poezie. Po těžkých životních začátcích se stal prvním pražským archivářem a úředníkem magistrátu. Působil také jako vědec, spolupracovník na Riegrově slovníku naučném.
Jeho vlastní tvorba byla inspirována folklórem, nejznámější sbírkou básní je Kytice. Erbenovi hrdinové se nebouří ani proti osudu, ani proti společnosti a přijímají svůj trest.Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Karel Jaromír Erben

Národnost: česká
Datum narození: 7. 11. 1811
Místo narození: Miletín
Datum úmrtí: 21. 11. 1870

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Karel Jaromír Erben s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Datová schránka? Znáte pojem Back office? Víte co je Pirohy? Vzpomenete si na definici slova Dialýza?

Klíčová slova: wiki, definice, Karel Jaromír Erben, původ slova, odborný výraz, přesný význam, synonymum, informace, umělci, termín, význam slova, význam, kdo to je, popis, formulace, etymologie

Pojem Karel Jaromír Erben je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Karel Jaromír Erben

Hledat výraz Karel Jaromír Erben ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Karel Jaromír Erben na Youtube

Najít pojem Karel Jaromír Erben ve vyhledávači Yandex

Najít termín Karel Jaromír Erben v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Jaromír Erben například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Jaromír Erben

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Karel Jaromír Erben? Kdo to byl Karel Jaromír Erben? Kdy se narodil Karel Jaromír Erben? Kde se narodil Karel Jaromír Erben? Kdy zemřel Karel Jaromír Erben? Karel Jaromír Erben se nachází v sekci umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Karel Jaromír Erben dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Jaromír Erben i v jiné kategorii než je umělci.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.