Kdo je to?
Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Karel Jaromír Erben?

Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis, informace, biografie, umělci

Karel Jaromír Erben byl český spisovatel – básník i prozaik, také historik a sběratel lidové poezie. Po těžkých životních začátcích se stal prvním pražským archivářem a úředníkem magistrátu. Působil také jako vědec, spolupracovník na Riegrově slovníku naučném.
Jeho vlastní tvorba byla inspirována folklórem, nejznámější sbírkou básní je Kytice. Erbenovi hrdinové se nebouří ani proti osudu, ani proti společnosti a přijímají svůj trest.Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Karel Jaromír Erben

Národnost: česká
Datum narození: 7. 11. 1811
Místo narození: Miletín
Datum úmrtí: 21. 11. 1870

Tento text (Karel Jaromír Erben) můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Hotspot? Pamatujete si definici pojmu Chromofobie? Víte co je Dermatovenerologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Grupeto?

Klíčová slova: národnost, vysvětlení, datum úmrtí, datum narození, kdo to je, kdy se narodil Karel Jaromír Erben?, národnost, wiki, místo narození, biografie, wikipedie, osobnost, narození, Kdy zemřel Karel Jaromír Erben, umělci, Karel Jaromír Erben

Pojem Karel Jaromír Erben je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Jaromír Erben ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Karel Jaromír Erben v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Karel Jaromír Erben ve Wikislovníku

Hledat výraz Karel Jaromír Erben ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Jaromír Erben například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Karel Jaromír Erben? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Karel Jaromír Erben? Kdy se narodil Karel Jaromír Erben? Kde se narodil Karel Jaromír Erben? Kdy zemřel Karel Jaromír Erben? Karel Jaromír Erben je v kategorii Umělci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Karel Jaromír Erben kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Jaromír Erben i v jiné kategorii než je umělci.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.