Kdo je to?
Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Karel Jaromír Erben?

Kdo to byl Karel Jaromír Erben? Stručný životopis

Karel Jaromír Erben byl český spisovatel – básník i prozaik, také historik a sběratel lidové poezie. Po těžkých životních začátcích se stal prvním pražským archivářem a úředníkem magistrátu. Působil také jako vědec, spolupracovník na Riegrově slovníku naučném.
Jeho vlastní tvorba byla inspirována folklórem, nejznámější sbírkou básní je Kytice. Erbenovi hrdinové se nebouří ani proti osudu, ani proti společnosti a přijímají svůj trest.Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Karel Jaromír Erben

Národnost: česká
Datum narození: 7. 11. 1811
Místo narození: Miletín
Datum úmrtí: 21. 11. 1870

Zaujala vás biografie osobnosti Karel Jaromír Erben? Potom se podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Hotspot? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bidet? Víte co je Lobbizmus? Znáte termín Kolová?

Klíčová slova: heslo, etymologie, umělci, definice, formulace, termín, původ slova, Karel Jaromír Erben, kdo je Karel Jaromír Erben?, co znamená, synonymum, co je to Karel Jaromír Erben?, informace, přesný výraz, význam pojmu, význam

Pojem Karel Jaromír Erben je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Karel Jaromír Erben ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Karel Jaromír Erben ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Karel Jaromír Erben na Youtube

Vyhledat pojem Karel Jaromír Erben ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Jaromír Erben například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Karel Jaromír Erben? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Karel Jaromír Erben? Kdo to byl Karel Jaromír Erben? Kdy se narodil Karel Jaromír Erben? Kde se narodil Karel Jaromír Erben? Kdy zemřel Karel Jaromír Erben? Karel Jaromír Erben se nachází v kategorii umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Karel Jaromír Erben kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Jaromír Erben i v jiné kategorii než je umělci.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.