Kdo je to?
Kdo je to Michal Viewegh? Životopis Michal Viewegh, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Michal Viewegh?

Kdo je to Michal Viewegh? Stručný životopis

Michal Viewegh je úspěšný a nejvíce prodávaný český spisovatel a také publicista. Je absolventem studia pedagogiky a českého jazyka na FF UK. Publikovat začal v novinách Mladá fronta, šlo především o povídky. Nějakou dobu se věnoval povolání učitele a redaktora, později se stal spisovatelem z povolání.
Michal Viewegh je především autorem románů, povídek, fejetonů a také literárních parodií. V roce 1993 získal za své dílo Cenu Jiřího Ortena. Známé jsou i filmové adaptace jeho románů, např. Báječná léta pod psa, román pro ženy, Román pro muže, Účastníci zájezdu a další.Kdo je to Michal Viewegh? Životopis Michal Viewegh, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Michal Viewegh

Národnost: česká
Datum narození: 31. března 1962
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Michal Viewegh můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Jogging? Víte co je CNC stroj? Znáte pojem Těkavost? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kóta?

Klíčová slova: přesný výraz, popis, kdo je Michal Viewegh?, odborný výraz, popis, umělci, definice, původ slova, termín, formulace, etymologie, kdo to je, přesný význam, heslo, pojem, lexikon

Pojem Michal Viewegh je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Michal Viewegh ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Viewegh ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Michal Viewegh ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Michal Viewegh na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Viewegh například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Michal Viewegh? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Michal Viewegh? Kdo to byl Michal Viewegh? Kdy se narodil Michal Viewegh? Kde se narodil Michal Viewegh? Michal Viewegh se nachází v kategorii umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Michal Viewegh dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Viewegh i v jiné kategorii než je umělci.