Kdo je to?
Kdo je Michal Viewegh? Životopis Michal Viewegh, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Michal Viewegh?

Kdo je Michal Viewegh? Životopis, informace, biografie, umělci

Michal Viewegh je úspěšný a nejvíce prodávaný český spisovatel a také publicista. Je absolventem studia pedagogiky a českého jazyka na FF UK. Publikovat začal v novinách Mladá fronta, šlo především o povídky. Nějakou dobu se věnoval povolání učitele a redaktora, později se stal spisovatelem z povolání.
Michal Viewegh je především autorem románů, povídek, fejetonů a také literárních parodií. V roce 1993 získal za své dílo Cenu Jiřího Ortena. Známé jsou i filmové adaptace jeho románů, např. Báječná léta pod psa, román pro ženy, Román pro muže, Účastníci zájezdu a další.Kdo je Michal Viewegh? Životopis Michal Viewegh, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Michal Viewegh

Národnost: česká
Datum narození: 31. března 1962
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Michal Viewegh? Potom se podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Jogging? Vzpomenete si na definici slova Rump steak? Znáte pojem Abeceda? Vzpomněli byste si na význam slova Akušroubovák?

Klíčová slova: osobnosti, kdy se narodil Michal Viewegh?, osobnost, Michal Viewegh, život, lexikon, kdo je Michal Viewegh?, popis, umělci, datum narození, místo narození, wikipedie, biografie, wiki, zajímavosti, Michal Viewegh

Pojem Michal Viewegh je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Michal Viewegh ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Michal Viewegh ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Michal Viewegh v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Michal Viewegh na Youtube

Zkusit najít heslo Michal Viewegh ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Viewegh například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Michal Viewegh? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Michal Viewegh? Kdy se narodil Michal Viewegh? Kde se narodil Michal Viewegh? Michal Viewegh patří do sekce Umělci

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Michal Viewegh dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Viewegh i v jiné kategorii než je umělci.