Kdo je to?
Kdo je to Michal Viewegh? Životopis Michal Viewegh, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Michal Viewegh?

Kdo je to Michal Viewegh? Stručný životopis

Michal Viewegh je úspěšný a nejvíce prodávaný český spisovatel a také publicista. Je absolventem studia pedagogiky a českého jazyka na FF UK. Publikovat začal v novinách Mladá fronta, šlo především o povídky. Nějakou dobu se věnoval povolání učitele a redaktora, později se stal spisovatelem z povolání.
Michal Viewegh je především autorem románů, povídek, fejetonů a také literárních parodií. V roce 1993 získal za své dílo Cenu Jiřího Ortena. Známé jsou i filmové adaptace jeho románů, např. Báječná léta pod psa, román pro ženy, Román pro muže, Účastníci zájezdu a další.Kdo je to Michal Viewegh? Životopis Michal Viewegh, lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Michal Viewegh

Národnost: česká
Datum narození: 31. března 1962
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Michal Viewegh? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Muzikál? Znáte termín IMEI? Znáte pojem Facelift? Víte, co je to Software?

Klíčová slova: lexikon, formulace, kdo je Michal Viewegh?, wiki, synonymum, odborný výraz, přesný význam, význam pojmu, význam, přesný výraz, vysvětlení, definice, slovo, heslo, informace, co znamená

Pojem Michal Viewegh je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Michal Viewegh ve Wikislovníku

Hledat frázi Michal Viewegh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Michal Viewegh ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Viewegh ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Viewegh například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Viewegh

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Michal Viewegh? Kdo to byl Michal Viewegh? Kdy se narodil Michal Viewegh? Kde se narodil Michal Viewegh? Michal Viewegh je v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Michal Viewegh řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Viewegh i v jiné kategorii než je umělci.