Kdo je to?
Kdo je to Michal Viewegh? Životopis Michal Viewegh, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Michal Viewegh?

Kdo je to Michal Viewegh? Stručný životopis

Michal Viewegh je úspěšný a nejvíce prodávaný český spisovatel a také publicista. Je absolventem studia pedagogiky a českého jazyka na FF UK. Publikovat začal v novinách Mladá fronta, šlo především o povídky. Nějakou dobu se věnoval povolání učitele a redaktora, později se stal spisovatelem z povolání.
Michal Viewegh je především autorem románů, povídek, fejetonů a také literárních parodií. V roce 1993 získal za své dílo Cenu Jiřího Ortena. Známé jsou i filmové adaptace jeho románů, např. Báječná léta pod psa, román pro ženy, Román pro muže, Účastníci zájezdu a další.Kdo je to Michal Viewegh? Životopis Michal Viewegh, lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Michal Viewegh

Národnost: česká
Datum narození: 31. března 1962
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Michal Viewegh? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Souřadné slovo? Pamatujete si definici pojmu Pícnina? Znáte pojem Ašvaganda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Červená knihovna?

Klíčová slova: přesný význam, umělci, popis, etymologie, Michal Viewegh, synonymum, lexikon, popis, původ slova, kdo je Michal Viewegh?, co znamená, formulace, wiki, definice, kdo to je, co je to Michal Viewegh?

Pojem Michal Viewegh je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Michal Viewegh v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Michal Viewegh na Youtube

Hledat frázi Michal Viewegh ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Michal Viewegh ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Viewegh například ve Wikipedii, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Viewegh

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Michal Viewegh? Kdo to byl Michal Viewegh? Kdy se narodil Michal Viewegh? Kde se narodil Michal Viewegh? Michal Viewegh se nachází v sekci umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Michal Viewegh dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Viewegh i v jiné kategorii než je umělci.