Kdo je to?
Kdo je Stephen King? Životopis Stephen King, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Stephen King?

Kdo je Stephen King? Životopis, informace, biografie, umělci

Stephen Edwin King je americký spisovatel, mistr hororu a jeden z nejúspěšnějších spisovatelů současnosti. Některé své knihy vydal pod pseudonymem Richard Bachman. King se narodil ve městě Portland ve státě Maine v USA. Ke spisovatelskému řemeslu se dostal už ve 12 letech v roce 1959, kdy spolu se svým bratrem Davidem začali vydávat místní noviny pod názvem Dave’s rag (5 centů za jeden výtisk). Následně studoval na Lisbon High School. Během studií na střední škole vydal s kamarádem Chrisem Chesleyim sbírku osmnácti povídek pod názvem People, Places and Things – Volume I (1963). V následujícím roce vydal dvoudílnou knihu The Star Invaders. Jeho první vydaná povídka byla I was a Teenage Grave Robber, která vyšla v časopise Comics Review (1965). O rok později úspěšně dokončil střední školu a získal stipendium (1966). V letech 1966-1970 studoval obory angličtina a tvůrčí psaní na University of Maine ve městě Orono. Na univerzitě pracoval v univerzitní knihovně, kde se seznámil se svou budoucí ženou Tabithou Spruce, kterou si vzal v roce 1971.
Po studiích nemohl rok najít práci učitele, a tak psal vlastní povídky, které prodával do místních časopisů. Jeho povídka Skleněná podlaha byla vydána v časopise Startling Mystery Stories.
Od roku 1971 vyučoval na střední škole v Hampdenu.
Jeho debutovou knihou byl hororový román Carrie, za který dostal velký honorář a následně se z knihy stal bestseller (1973). Skončil s prací učitele a stal se spisovatelem na plný úvazek. Chvíli bydlel na jihu státu Maine, aby se mohl starat o svou nemocnou matku. Během té doby vydal druhou knihu Prokletí Salemu. Následně se s rodinou přestěhoval do Boulderu v Coloradu, kde napsal jednu ze svých nejúspěšnějších knih Osvícení. Poté se přestěhovali zpět do Maine. Mezi jeho další známé knihy patří Mrtvá zóna, To, série Temná věž, Dallas 63, Misery musí zemřít, Cujo, Řbitov zvířátek a mnoho dalších. Napsal několik desítek hororových knih a povídek. Některé z jeho děl byly zfilmovaný, např. Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle (režie Frank Darabont), Pod kupolí (seriál). Pro některé snímky napsal scénář (Kočičí oko, Creepshow, Řbitov zvířátek), v některých si sám zahrál (Creepshow, Zhubni! nebo Spisovatelé). Roku 2000 napsal knihu O psaní – Memoáry o řemesle (On Writing – A Memoir of the Craft).
Se svou ženou Tabithou má celkem tři děti (Naomi, Joe a Owen).Kdo je Stephen King? Životopis Stephen King, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Stephen King

Národnost: americká
Datum narození: 21. 9. 1947
Místo narození: Portland, Maine, USA

Popis osobnosti Stephen King můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Zdrojový kód? Znáte definici termínu Krav maga? Vzpomenete si na definici slova Žumpa? Pamatujete si definici pojmu Restrikce?

Klíčová slova: umělci, osobnost, kdo je Stephen King?, život, osobnosti, životopis, narození, místo narození, wiki, lexikon, wikipedie, kdy se narodil Stephen King?, biografie, popis, Stephen King, datum narození

Pojem Stephen King je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít frázi Stephen King ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Stephen King ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Stephen King ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Stephen King ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Stephen King ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Stephen King například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Stephen King? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Stephen King? Kdy se narodil Stephen King? Kde se narodil Stephen King? Stephen King se nachází v kategorii Umělci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Stephen King dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stephen King i v jiné kategorii než je umělci.