Kdo je to?
Kdo je to, byl Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mameluk? Lidé, hanlivé

Kdo je to Mameluk?

Jaký je význam slova Mameluk? Co to znamená?

Mameluk neboli Mamlúk je označení vrcholného islámského bojovníka, jehož původ je kladen do Eurasie. Mamlúci měli od 13. století svou vlastní dynastii pojmenovanou Bahriové a ovládali Sýrii, Egypt a okolí až do začátku 16. století. Později byli poražení Turky, ale sultán je opět pověřil vládou nad tímto územím. Definitivně poraženi byli až Napoleonem.
Mameluk byl voják – otrok, který však získal vyšší postavení než mnoho svobodných lidí. Slovo se používá i jako hanlivé označení pro nemotorného a nepříliš vychovaného člověka.Kdo je to, byl Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mameluk? Lidé, hanlivé

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Mameluk? s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Rakytník? Víte, co je to Pendepon? Vzpomněli byste si na význam slova Restrikce? Pamatujete si definici pojmu Agregace?

Klíčová slova: co je to Mameluk?, Mameluk, popis, kdo je Mameluk?, wiki, kdo to je, formulace, synonymum, co znamená, heslo, termín, slovo, popis, informace, význam pojmu

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Co znamená Mameluk? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Mameluk? Kdo to byl Mameluk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mameluk? Definice pojmu Mameluk je v sekci hanlivé. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Mameluk i v jiné sekci než v hanlivé.