Kdo je to?
Kdo je to, byl Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mameluk? Lidé, hanlivé

Kdo je to Mameluk?

Jaký je význam slova Mameluk? Co to znamená?

Mameluk neboli Mamlúk je označení vrcholného islámského bojovníka, jehož původ je kladen do Eurasie. Mamlúci měli od 13. století svou vlastní dynastii pojmenovanou Bahriové a ovládali Sýrii, Egypt a okolí až do začátku 16. století. Později byli poražení Turky, ale sultán je opět pověřil vládou nad tímto územím. Definitivně poraženi byli až Napoleonem.
Mameluk byl voják – otrok, který však získal vyšší postavení než mnoho svobodných lidí. Slovo se používá i jako hanlivé označení pro nemotorného a nepříliš vychovaného člověka.Kdo je to, byl Mameluk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mameluk? Lidé, hanlivé

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mameluk s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Rakytník? Znáte pojem Kapary? Vzpomněli byste si na význam slova Restrikce? Víte, co je to Právo?

Klíčová slova: synonymum, wiki, informace, slovo, původ slova, pojem, přesný výraz, význam pojmu, hanlivé, význam, Mameluk, kdo to je, popis, význam slova, etymologie

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mameluk

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Mameluk? Kdo to byl Mameluk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mameluk? Definice pojmu Mameluk patří do sekce hanlivé. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než hanlivé).