Kdo je to?
Kdo byl Karel Kryl? Životopis Karel Kryl, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Kryl?

Kdo to byl Karel Kryl? Stručný životopis

Karel Kryl byl zpěvák a také básník. Je považován za vůdčí osobnost protikomunistického protestsongu. Je autorem vlastních textů i hudby, zaměřil s na oblast společenského dění. Jeho písně byly satirické i melancholické, vážné i poetické. V roce 1969 opustil Karel Kryl vlast a z exilu se vrátil v roce 1989.
Jak v rozhovorech, tak v písních i nadále komentoval vývoj společnosti, kterým byl značně zklamán. K jeho nezapomenutelným písním patří např. Bratříčku, zavírej vrátka, Král a klaun, Lilie, Anděl a mnoho dalších.Kdo byl Karel Kryl? Životopis Karel Kryl, slavní lidé, osobnosti z hudba

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel Kryl s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Karel Kryl

Národnost: česká
Datum narození: 12. dubna 1944
Místo narození: Kroměříž
Datum úmrtí: 3. března 1994

Znáte pojem Dashboard? Vzpomněli byste si na význam slova Korporace? Víte, co je to Spinning? Znáte pojem Fleece?

Klíčová slova: co je to Karel Kryl?, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, formulace, informace, etymologie, pojem, kdo je Karel Kryl?, hudba, synonymum, původ slova, význam slova, Karel Kryl, popis

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Karel Kryl? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Karel Kryl? Kdo to byl Karel Kryl? Kdy se narodil Karel Kryl? Kde se narodil Karel Kryl? Kdy zemřel Karel Kryl? Karel Kryl je v sekci hudba. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karel Kryl dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kryl i v jiné kategorii než je hudba.