Kdo je to?
Kdo je to, byl Sekerník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sekerník? Lidé, profese

Kdo je to Sekerník?

Jaký je význam slova Sekerník? Co to znamená?

Sekerník je povolání, jehož název se odvozuje od pracovního nástroje, který se používá nejčastěji – sekery. Jedná se o druh řemesla, specializovaného tesaře, vyrábějící zařízení a stroje ze dřeva.
Sekerníci se uplatňovali především v mlýnech nebo hamrech, kde stavěli kola a mlýnské stroje. Za prací putovali od jednoho zařízení k druhému. Uměli postavit nejrůznější zařízení na míru. S rozvojem průmyslové výroby a inovací součástek toto řemeslo postupně zaniklo.Kdo je to, byl Sekerník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sekerník? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Sekerník s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Syrovátka? Vzpomněli byste si na význam slova Podmiňovací způsob? Vzpomněli byste si na význam slova Čapí hnízdo? Znáte pojem Devalvace?

Klíčová slova: wiki, informace, Sekerník, význam, přesný výraz, přesný význam, definice, popis, kdo to je, co je to Sekerník?, etymologie, kdo je Sekerník?, slovo, pojem, význam slova

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sekerník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Sekerník? Kdo to byl Sekerník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sekerník? Definice pojmu Sekerník je v kategorii profese. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat pojem, definici, text, výraz třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Sekerník i v jiných kategoriích (než profese).