Kdo je to?
Kdo byl Leoš Janáček? Životopis Leoš Janáček, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Leoš Janáček?

Kdo to byl Leoš Janáček? Stručný životopis

Leoš Janáček byl hudební skladatel. Komponoval klasickou hudbu a dosáhl světové proslulosti. Obvykle bývá řazen k autorům tzv. české moderny, má však svůj vlastní méně obvyklý styl. Jeho melodie jsou inspirovány lidovými hudebními motivy různých oblastí Moravy, především lašskými a slováckými. Světový věhlas mají především jeho opery, například Její pastorkyňa.
Leoš Janáček je také autorem velkých orchestrálně vokálních děl, symfonických básní i komorních skladeb.Kdo byl Leoš Janáček? Životopis Leoš Janáček, slavní lidé, osobnosti z hudba

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Leoš Janáček sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Leoš Janáček

Národnost: česká
Datum narození: 3. července 1854
Místo narození: Hukvaldy
Datum úmrtí: 12. srpna 1928

Vzpomněli byste si na význam slova Mikrobiologie? Pamatujete si definici pojmu USB? Znáte pojem Lol? Vzpomněli byste si na význam slova Ážio?

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, wiki, Leoš Janáček, pojem, co je to Leoš Janáček?, kdo je Leoš Janáček?, přesný význam, popis, co znamená, heslo, slovo, kdo to je, popis, původ slova

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Leoš Janáček

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Leoš Janáček? Kdo to byl Leoš Janáček? Kdy se narodil Leoš Janáček? Kde se narodil Leoš Janáček? Kdy zemřel Leoš Janáček? Leoš Janáček se nachází v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Leoš Janáček řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leoš Janáček i v jiné kategorii než je hudba.