Kdo je to?
Kdo je to, byl Praotec Čech? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Praotec Čech? Lidé, mytologie

Kdo je to Praotec Čech?

Co znamená a jaký je význam slova Praotec Čech?

Praotec Čech je bájná postava české historie. Měl to být vůdce, který přivedl své lidi na naše území a po němž Čechy získaly své jméno. Údajně měl mít ještě bratry Lecha a Rusa, kteří ve své pouti pokračovali a osídlili další země.
O praotci Čechovi se zmiňují i známé české kroniky – Kosmova kronika, Dalimilova kronika i Kronika česká Václava Hájka z Libočan. Postavu proslavil zvláště Alois Jirásek v Nejstarších pověstech českých.Kdo je to, byl Praotec Čech? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Praotec Čech? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Praotec Čech s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Kolonoskopie? Znáte pojem Vinobraní? Vzpomněli byste si na význam slova Tailleur? Pamatujete si definici pojmu Byreta?

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, informace, původ slova, význam slova, formulace, definice, kdo to je, co znamená, termín, Praotec Čech, wiki, význam, mytologie, popis

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Praotec Čech

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Praotec Čech? Kdo to byl Praotec Čech? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Praotec Čech? Definice pojmu Praotec Čech je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít pojem, termín, výraz, heslo třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Praotec Čech i v jiných kategoriích (než mytologie).

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.