Kdo je to?
Kdo je to, byl Kanovník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kanovník? Lidé, křesťanství

Kdo je to Kanovník?

Jaký je význam slova Kanovník? Co to znamená?

Kanovník, který někdy bývá označován také jako kapitulár, je kněz, jenž je členem katedrální kapituly. Kapitula je společenství kněží konkrétní církve, jejichž úkolem je vykonávat slavnostní bohoslužby v katedrálním kostele. Z českých dějin je známá např. vyšehradská kapitula.Kdo je to, byl Kanovník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kanovník? Lidé, křesťanství

Tento text (Kanovník) můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Kognát? Znáte pojem Fruktóza? Vzpomněli byste si na význam slova Binární opce? Pamatujete si definici pojmu ESP?

Klíčová slova: křesťanství, vysvětlení, kdo je Kanovník?, formulace, Kanovník, heslo, pojem, přesný výraz, kdo to je, etymologie, význam slova, původ slova, co znamená, význam pojmu, co je to Kanovník?

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Kanovník, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Kanovník? Kdo to byl Kanovník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kanovník? Definice pojmu Kanovník je v kategorii křesťanství. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, heslo, text, pojem dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Kanovník hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.