Kdo je to?
Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Kdo je to Ganéša?

Jaký je význam slova Ganéša? Co to znamená?

Ganéša je pojmenování pocházející ze sánskrtu. Je názvem hinduistického boha, jehož typickým znakem jsou čtyři paže a sloní hlava a jehož kult je rozšířen i mimo Indii. Ganéša patří k nejznámějším a nejvíce uctívaným božstvům. Jeho vyznavači jsou gánapatiové.
Existují různá vyobrazení, ale všechna jsou si podobná. Sloní hlava je symbolem věrnosti, síly a inteligence. Ve sloním břichu jsou ukryty vesmíry, paže zastupují svědomí, mysl, intelekt a ego. Ganéšovým přepravním prostředkem je myš.Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Ganéša? s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Uloženka? Znáte pojem Hidžáb? Vzpomněli byste si na význam slova Ecce homo? Pamatujete si definici pojmu Nirvána?

Klíčová slova: původ slova, co znamená, kdo to je, význam, pojem, slovo, kdo je Ganéša?, heslo, etymologie, formulace, Ganéša, význam pojmu, význam slova, termín, mytologie

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ganéša

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ganéša? Kdo to byl Ganéša? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ganéša? Definice pojmu Ganéša je v kategorii mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Ganéša i v jiné kategorii než je sekce mytologie.