Kdo je to?
Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Kdo je to Ganéša?

Jaký je význam slova Ganéša? Co to znamená?

Ganéša je pojmenování pocházející ze sánskrtu. Je názvem hinduistického boha, jehož typickým znakem jsou čtyři paže a sloní hlava a jehož kult je rozšířen i mimo Indii. Ganéša patří k nejznámějším a nejvíce uctívaným božstvům. Jeho vyznavači jsou gánapatiové.
Existují různá vyobrazení, ale všechna jsou si podobná. Sloní hlava je symbolem věrnosti, síly a inteligence. Ve sloním břichu jsou ukryty vesmíry, paže zastupují svědomí, mysl, intelekt a ego. Ganéšovým přepravním prostředkem je myš.Kdo je to, byl Ganéša? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ganéša? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Ganéša s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Leidenská mutace? Vzpomněli byste si na význam slova Absint? Vzpomněli byste si na význam slova Cupcake? Znáte pojem Akcent?

Klíčová slova: termín, význam pojmu, význam, přesný význam, mytologie, formulace, význam slova, informace, kdo to je, co znamená, vysvětlení, heslo, pojem, kdo je Ganéša?, Ganéša

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Ganéša? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ganéša? Kdo to byl Ganéša? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ganéša? Definice pojmu Ganéša je v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.