Kdo je to?
Kdo byl Petr Hapka? Životopis Petr Hapka, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Petr Hapka?

Kdo to byl Petr Hapka? Stručný životopis

Petr Hapka patřil k nepopulárnějším českým hudebním skladatelům, působil také jako zpěvák a herec. V počátcích své kariéry vystupoval s hudebními skupinami a byl také pianistou v divadlech. Písněmi pro Karla Gotta a Hanu Hegerovou a spoluprací s textařem Michalem Horáčkem se dostal mezi hudební elitu. Stal se autorem úspěšných písní interpretovaných Lucií Bílou, Michaelem Kocábem a řadou dalších umělců.
Kromě písní napsal Petr Hapka i hudbu ke skoro stovce filmů. Proslul také láskou k motorkám, ženám a bohémskému životu.Kdo byl Petr Hapka? Životopis Petr Hapka, slavní lidé, osobnosti z hudba

Líbí se stručný životopis s osobou Petr Hapka? Pak se podělte s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Petr Hapka

Národnost: česká
Datum narození: 13.5.1944
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 25.11.2014

Víte, co je to Kalač? Znáte pojem Anaerobní cvičení? Vzpomněli byste si na význam slova Veni vidi vici? Pamatujete si definici pojmu CO2?

Klíčová slova: význam, popis, wiki, hudba, etymologie, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, původ slova, kdo je Petr Hapka?, definice, slovo, význam pojmu, popis, kdo to je

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Petr Hapka?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Petr Hapka? Kdo to byl Petr Hapka? Kdy se narodil Petr Hapka? Kde se narodil Petr Hapka? Kdy zemřel Petr Hapka? Petr Hapka je v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Petr Hapka dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Hapka i v jiné kategorii než je hudba.