Kdo je to?
Kdo byl Levi Strauss? Životopis Levi Strauss, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Levi Strauss?

Kdo to byl Levi Strauss? Stručný životopis

Levi Strauss, vlastním jménem Löb Strauss, byl zakladatel první firmy, která v USA vyráběla džíny. Svou firmu Levi Strauss & Co. umístil do kalifornského San Franciska. Sám Levi Strauss byl židovského původu a narodil se v německém Bavorsku, odkud s rodiči odešel do USA. Zde si rodina v průběhu zlaté horečky otevřela textilní velkoobchod, který později Levi Strauss pojmenoval po sobě.
Největšího úspěchu dosáhl s odolnou látkou na kalhoty- denimem, když se spojil s krejčím Jacobem Davisem a vyřešili pomocí prošívání a nýtků prodloužení životnosti kapes. Tento postup si nechali patentovat a zrodily se tak populární džíny značky Levi Strauss.Kdo byl Levi Strauss? Životopis Levi Strauss, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Tento text (Levi Strauss) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Levi Strauss

Národnost: německo americká
Datum narození: 26. února 1829
Místo narození: Buttenheim
Datum úmrtí: 26. září 1902

Víte, co je to Dědičný hřích? Vzpomněli byste si na význam slova Exorcismus? Pamatujete si definici pojmu Geocaching? Znáte pojem Hypercholesterolémie?

Klíčová slova: Levi Strauss, heslo, synonymum, význam, popis, kdo to je, původ slova, přesný výraz, wiki, formulace, informace, pojem, přesný význam, definice, co znamená

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Levi Strauss?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Levi Strauss? Kdo to byl Levi Strauss? Kdy se narodil Levi Strauss? Kde se narodil Levi Strauss? Kdy zemřel Levi Strauss? Levi Strauss je v kategorii podnikání. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Levi Strauss například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Levi Strauss i v jiné kategorii než je podnikání.