Kdo je to?
Kdo byl Levi Strauss? Životopis Levi Strauss, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Levi Strauss?

Kdo to byl Levi Strauss? Stručný životopis

Levi Strauss, vlastním jménem Löb Strauss, byl zakladatel první firmy, která v USA vyráběla džíny. Svou firmu Levi Strauss & Co. umístil do kalifornského San Franciska. Sám Levi Strauss byl židovského původu a narodil se v německém Bavorsku, odkud s rodiči odešel do USA. Zde si rodina v průběhu zlaté horečky otevřela textilní velkoobchod, který později Levi Strauss pojmenoval po sobě.
Největšího úspěchu dosáhl s odolnou látkou na kalhoty- denimem, když se spojil s krejčím Jacobem Davisem a vyřešili pomocí prošívání a nýtků prodloužení životnosti kapes. Tento postup si nechali patentovat a zrodily se tak populární džíny značky Levi Strauss.Kdo byl Levi Strauss? Životopis Levi Strauss, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Popis osobnosti Levi Strauss můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Levi Strauss

Národnost: německo americká
Datum narození: 26. února 1829
Místo narození: Buttenheim
Datum úmrtí: 26. září 1902

Víte, co je to Dědičný hřích? Pamatujete si definici pojmu Úplavice? Pamatujete si definici pojmu Geocaching? Vzpomněli byste si na význam slova Fraktál?

Klíčová slova: kdo je Levi Strauss?, popis, kdo to je, popis, formulace, synonymum, co je to Levi Strauss?, původ slova, wiki, informace, slovo, vysvětlení, heslo, definice, přesný výraz

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Levi Strauss

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Levi Strauss? Kdo to byl Levi Strauss? Kdy se narodil Levi Strauss? Kde se narodil Levi Strauss? Kdy zemřel Levi Strauss? Levi Strauss se nachází v sekci podnikání. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Levi Strauss např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Levi Strauss i v jiné kategorii než je podnikání.