Kdo je to?
Kdo je to Ridley Scott? Životopis Ridley Scott, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Ridley Scott?

Kdo je to Ridley Scott? Stručný životopis

Ridley Scott je anglický režisér, scénárista, kameraman a producent. Věnoval se studiu grafiky a malby a již při studiích natočil svůj první film. Později se věnoval dokumentárním filmům a režii televizních pořadů. Založil vlastní společnost RSA, která patří k nejúspěšnějším produkčním společnostem Evropy.
Ridley Scott se věnoval také režii reklam, od nich pak přešel k filmům. K jeho největším oscarovým úspěchům patří filmy Vetřelec, Thelma a Louisa, Hannibal, Gladiátor nebo Černý jeřáb sestřelen.Kdo je to Ridley Scott? Životopis Ridley Scott, lidé, osobnosti z umělci

Zaujala vás biografie osobnosti Ridley Scott? Potom se podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Ridley Scott

Národnost: britská
Datum narození: 30. 11. 1937
Místo narození: South Shields, Durham

Víte, co je to Arganový olej? Znáte pojem Podílový fond? Vzpomněli byste si na význam slova Javascript? Pamatujete si definici pojmu Fjord?

Klíčová slova: popis, kdo to je, heslo, definice, popis, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, původ slova, přesný význam, význam slova, význam, pojem, umělci, kdo je Ridley Scott?

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Ridley Scott?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ridley Scott? Kdo to byl Ridley Scott? Kdy se narodil Ridley Scott? Kde se narodil Ridley Scott? Ridley Scott patří do sekce umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Ridley Scott třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ridley Scott i v jiné kategorii než je umělci.