Kdo je to?
Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Miki Volek?

Kdo to byl Miki Volek? Stručný životopis

Miki Volek, původně Michael Volek, byl zpěvák označovaný jako král českého rokenrolu. Vystupoval také jako kytarista a pianista, byl také skladatelem a oblíbeným showmanem. Hře na kytaru a klavír se věnoval již od dětství. Rokenrolu se začal věnovat na základě inspirace Elvisem Presleym. Vystupoval s kapelou Crazy Boys, která se po jeho odchodu rozpadla. Následovala spolupráce s kapelou Olympic. Jeho další kariéra byla ovlivněna užíváním drog a alkoholu.
Po odchodu z Olympicu vystupoval Miky Volek s dalšími hudebními skupinami, jeho závislost však začala výrazně ničit jak zdraví, tak možnost veřejně vystupovat, a stala se i příčinou Volkova předčasného úmrtí.Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Miki Volek s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Miki Volek

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1943
Místo narození: Uherské Hradiště
Datum úmrtí: 14. srpna 1996

Znáte pojem Přídavné jméno? Znáte pojem Chronograf? Víte, co je to Antivirus? Víte, co je to Nominální mzda?

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, význam pojmu, formulace, popis, význam, původ slova, pojem, popis, co znamená, hudba, co je to Miki Volek?, termín, synonymum, etymologie

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Miki Volek? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Miki Volek? Kdo to byl Miki Volek? Kdy se narodil Miki Volek? Kde se narodil Miki Volek? Kdy zemřel Miki Volek? Miki Volek se nachází v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Miki Volek dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miki Volek i v jiné kategorii než je hudba.