Kdo je to?
Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Erazim Kohák?

Kdo je to Erazim Kohák? Stručný životopis

Erazim Kohák je český novinář a také filozof, který se často zaměřuje na ekologii. Téměř 40 let žil v exilu v USA, kde byl členem UV Československé sociální demokracie. V ČSSD setrvává stále. Emigroval v roce 1948 a po pobytu v uprchlických táborech se dostal do USA, kde při zaměstnání studoval na několika vysokých školách. Působil i jako farář a později jako vysokoškolský docent a profesor.
Po sametové revoluci se do Česka vrátil, pracoval jako publicista a vyučoval na filozofické fakultě. Nyní působí v Centru globálních studií. Prezident Miloš Zeman vyznamenal Erazima Koháka Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Erazim Kohák sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Erazim Kohák

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1933
Místo narození: Praha

Vzpomněli byste si na význam slova Erasmus? Pamatujete si definici pojmu CWG? Znáte pojem Definice? Vzpomněli byste si na význam slova Google?

Klíčová slova: význam pojmu, popis, význam slova, slovo, formulace, vysvětlení, definice, heslo, pojem, termín, kdo je Erazim Kohák?, přesný výraz, filozofie, informace, význam

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Erazim Kohák?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Erazim Kohák? Kdo to byl Erazim Kohák? Kdy se narodil Erazim Kohák? Kde se narodil Erazim Kohák? Erazim Kohák patří do sekce filozofie. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Erazim Kohák řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erazim Kohák i v jiné kategorii než je filozofie.