Kdo je to?
Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Erazim Kohák?

Kdo je to Erazim Kohák? Stručný životopis

Erazim Kohák je český novinář a také filozof, který se často zaměřuje na ekologii. Téměř 40 let žil v exilu v USA, kde byl členem UV Československé sociální demokracie. V ČSSD setrvává stále. Emigroval v roce 1948 a po pobytu v uprchlických táborech se dostal do USA, kde při zaměstnání studoval na několika vysokých školách. Působil i jako farář a později jako vysokoškolský docent a profesor.
Po sametové revoluci se do Česka vrátil, pracoval jako publicista a vyučoval na filozofické fakultě. Nyní působí v Centru globálních studií. Prezident Miloš Zeman vyznamenal Erazima Koháka Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Sdílejte tuto stránku s osobností Erazim Kohák s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Erazim Kohák

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1933
Místo narození: Praha

Víte, co je to Judaismus? Znáte pojem Dřevina? Vzpomněli byste si na význam slova Ironie? Pamatujete si definici pojmu Amazon?

Klíčová slova: termín, pojem, původ slova, co znamená, filozofie, etymologie, informace, co je to Erazim Kohák?, popis, význam pojmu, význam, synonymum, heslo, vysvětlení, kdo to je

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Erazim Kohák? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Erazim Kohák? Kdo to byl Erazim Kohák? Kdy se narodil Erazim Kohák? Kde se narodil Erazim Kohák? Erazim Kohák je v sekci filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Erazim Kohák kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erazim Kohák i v jiné kategorii než je filozofie.