Kdo je to?
Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Erazim Kohák?

Kdo je to Erazim Kohák? Stručný životopis

Erazim Kohák je český novinář a také filozof, který se často zaměřuje na ekologii. Téměř 40 let žil v exilu v USA, kde byl členem UV Československé sociální demokracie. V ČSSD setrvává stále. Emigroval v roce 1948 a po pobytu v uprchlických táborech se dostal do USA, kde při zaměstnání studoval na několika vysokých školách. Působil i jako farář a později jako vysokoškolský docent a profesor.
Po sametové revoluci se do Česka vrátil, pracoval jako publicista a vyučoval na filozofické fakultě. Nyní působí v Centru globálních studií. Prezident Miloš Zeman vyznamenal Erazima Koháka Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je to Erazim Kohák? Životopis Erazim Kohák, lidé, osobnosti z filozofie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Erazim Kohák s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Erazim Kohák

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1933
Místo narození: Praha

Víte, co je to Judaismus? Znáte pojem Dřevina? Vzpomněli byste si na význam slova Ironie? Pamatujete si definici pojmu Amazon?

Klíčová slova: přesný výraz, Erazim Kohák, význam pojmu, filozofie, synonymum, kdo je Erazim Kohák?, formulace, definice, vysvětlení, termín, význam, význam slova, co znamená, původ slova, popis

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Erazim Kohák?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Erazim Kohák? Kdo to byl Erazim Kohák? Kdy se narodil Erazim Kohák? Kde se narodil Erazim Kohák? Erazim Kohák patří do sekce filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Erazim Kohák dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erazim Kohák i v jiné kategorii než je filozofie.