Kdo je to?
Kdo je to, byl Mikuláš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mikuláš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Mikuláš?

Jaký je význam slova Mikuláš? Co to znamená?

Mikuláš je mytická postava spojená s předvánočním časem, kdy chodí do rodin a rozdává dětem dárky. Objevuje se v předvečer svátku sv. Mikuláše, tedy 5. prosince, a je doprovázen andělem a čertem. Sv. Mikuláš byl skutečnou postavou. Tento myrský biskup byl známý štědrostí a pomocný všem, kteří potřebovali podporu, proslul i jako zastánce víry a obhájce lidí, kteří byli nespravedlivě obviněni. Mezi lidmi byl velice oblíbený a byl spojován s mnoha zázraky.
Mikuláš patří k nejváženějším svatým křesťanského náboženství. Je také patronem mnoha profesí, států či měst- např. námořníků, obchodníků, dětí, právníků, Ruska, Amsterdamu a dalších.Kdo je to, byl Mikuláš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mikuláš? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Mikuláš s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Prokrastinace? Vzpomněli byste si na význam slova Glukóza? Vzpomněli byste si na význam slova Adware? Znáte pojem Řadový dům?

Klíčová slova: termín, význam, křesťanství, popis, heslo, Mikuláš, synonymum, kdo to je, etymologie, vysvětlení, definice, informace, kdo je Mikuláš?, význam pojmu, význam slova

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mikuláš

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mikuláš? Kdo to byl Mikuláš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mikuláš? Definice pojmu Mikuláš je v kategorii křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci křesťanství.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?