Kdo je to?
Kdo je to, byl Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fatalista? Lidé, filozofie

Kdo je to Fatalista?

Co znamená a jaký je význam slova Fatalista?

Fatalista je člověk, který zastává názor nebo prosazuje životní postoj, jehož základem je víra v osud. Podle fatalisty je vše osudem předurčeno a člověk nemá šanci tento osud ovlivnit. Toto pravidlo však platí pouze pro významné události života, ne pro běžné životní děje. Osud hrál v životě člověka již v historii zásadní roli, kdy byl pokládán za rozhodující moc, kterou museli uposlechnout i bozi. Příkladem mohou být báje i pohádky.
V pozdějších dobách se osud spojoval s astrologií a vlivem hvězd. Fatalisté se nacházeli i mezi příznivci judaizmu a křesťanství, kde však byl tento názor odmítnut a odsouzen, v některých náboženských odvětvích se však alespoň částečně prosadil, například u reformátorů, kalvinistů a také v islámu. Fatalista může své přesvědčení využívat i pro svou nečinnost nebo lhostejnost vůči různým skutečnostem.Kdo je to, byl Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fatalista? Lidé, filozofie

Zaujalo vás slovo, termín Fatalista? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Úhlopříčka? Znáte pojem Alergen? Vzpomněli byste si na význam slova Karaoke? Pamatujete si definici pojmu QR kód?

Klíčová slova: kdo je Fatalista?, heslo, co je to Fatalista?, formulace, synonymum, přesný význam, etymologie, Fatalista, informace, kdo to je, pojem, původ slova, význam pojmu, popis, popis

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Fatalista, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Fatalista? Kdo to byl Fatalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fatalista? Definice pojmu Fatalista se nachází v sekci filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Fatalista hledat i v jiných kategoriích (než filozofie).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.