Kdo je to?
Kdo je to, byl Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fatalista? Lidé, filozofie

Kdo je to Fatalista?

Co znamená a jaký je význam slova Fatalista?

Fatalista je člověk, který zastává názor nebo prosazuje životní postoj, jehož základem je víra v osud. Podle fatalisty je vše osudem předurčeno a člověk nemá šanci tento osud ovlivnit. Toto pravidlo však platí pouze pro významné události života, ne pro běžné životní děje. Osud hrál v životě člověka již v historii zásadní roli, kdy byl pokládán za rozhodující moc, kterou museli uposlechnout i bozi. Příkladem mohou být báje i pohádky.
V pozdějších dobách se osud spojoval s astrologií a vlivem hvězd. Fatalisté se nacházeli i mezi příznivci judaizmu a křesťanství, kde však byl tento názor odmítnut a odsouzen, v některých náboženských odvětvích se však alespoň částečně prosadil, například u reformátorů, kalvinistů a také v islámu. Fatalista může své přesvědčení využívat i pro svou nečinnost nebo lhostejnost vůči různým skutečnostem.Kdo je to, byl Fatalista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fatalista? Lidé, filozofie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Fatalista? s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Edukace? Víte, co je to Earl Grey? Pamatujete si definici pojmu Impetigo? Pamatujete si definici pojmu Dyskalkulie?

Klíčová slova: informace, synonymum, přesný význam, slovo, popis, Fatalista, termín, filozofie, wiki, formulace, význam pojmu, co je to Fatalista?, kdo je Fatalista?, pojem, přesný výraz

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Fatalista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Fatalista? Kdo to byl Fatalista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fatalista? Definice pojmu Fatalista je v sekci filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie filozofie.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.