Kdo je to?
Kdo byl Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Anežka Česká?

Kdo to byl Anežka Česká? Stručný životopis

Anežka Česká byla princezna z rodu Přemyslovců, která byla svatořečena v roce 1989. Byla dcerou Přemysla Otakara I. Odmítla se provdat za císaře Fridricha II. a založila v Praze františkánský klášter a klášter klarisek. Do tohoto řádu sama vstoupila. Byla také zakladatelkou pozdějšího řádu křižovníků s červenou hvězdou.
Zapojovala se i do politického dění. Svůj život dožila v klášteře Na Františku. V 19. století byla prohlášena blahoslavenou. Anežka Česká je jedním ze symbolů národa, přinášejících dobro, víru a naději.Kdo byl Anežka Česká? Životopis Anežka Česká, slavní lidé, osobnosti z historie

Sdílejte tuto stránku s osobností Anežka Česká s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Anežka Česká

Národnost: česká
Datum narození: kolem roku 1211
Datum úmrtí: 2. března 1282

Víte, co je to Izotop? Znáte pojem Lyrika? Vzpomněli byste si na význam slova UNICEF? Pamatujete si definici pojmu Abázie?

Klíčová slova: kdo je Anežka Česká?, přesný význam, kdo to je, synonymum, vysvětlení, přesný výraz, etymologie, formulace, význam slova, slovo, heslo, popis, co je to Anežka Česká?, definice, termín

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Anežka Česká?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Anežka Česká? Kdo to byl Anežka Česká? Kdy se narodil Anežka Česká? Kdy zemřel Anežka Česká? Anežka Česká je v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Anežka Česká třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anežka Česká i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?