Kdo je to?
Kdo je to, byl Protestant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Protestant? Lidé, křesťanství

Kdo je to Protestant?

Jaký je význam slova Protestant? Co to znamená?

Protestant je zastánce náboženského reformního hnutí, které vznikalo především v západní Evropě v době středověku a novověku. Jednalo se o křesťanské směry, z nichž nejvýznamnější byla reformace, kterou svým vystoupením zahájil Martin Luther. Jako protestanté byli původně označováni ti, kteří protestovali proti zákazu reformace, později nabylo toto pojmenování širšího významu a platilo pro všechny křesťany, kteří reformaci vyznávali.
Pro protestanty se používá také označení evangelíci. Protestant požaduje zastavení zneužití náboženské moci, právo bohoslužeb v lidovém jazyce a nápravu církve a klade důraz na význam Písma svatého.Kdo je to, byl Protestant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Protestant? Lidé, křesťanství

Definici slova Protestant můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Urea? Pamatujete si definici pojmu Domicil? Vzpomněli byste si na význam slova All inclusive? Vzpomněli byste si na význam slova Rustikální?

Klíčová slova: co znamená, kdo je Protestant?, termín, synonymum, Protestant, vysvětlení, co je to Protestant?, informace, slovo, popis, původ slova, význam pojmu, definice, etymologie, kdo to je

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Protestant

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Protestant? Kdo to byl Protestant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Protestant? Definice pojmu Protestant patří do sekce křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, termín řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci křesťanství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.