Kdo je to?
Kdo je to, byl Protestant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Protestant? Lidé, křesťanství

Kdo je to Protestant?

Jaký je význam slova Protestant? Co to znamená?

Protestant je zastánce náboženského reformního hnutí, které vznikalo především v západní Evropě v době středověku a novověku. Jednalo se o křesťanské směry, z nichž nejvýznamnější byla reformace, kterou svým vystoupením zahájil Martin Luther. Jako protestanté byli původně označováni ti, kteří protestovali proti zákazu reformace, později nabylo toto pojmenování širšího významu a platilo pro všechny křesťany, kteří reformaci vyznávali.
Pro protestanty se používá také označení evangelíci. Protestant požaduje zastavení zneužití náboženské moci, právo bohoslužeb v lidovém jazyce a nápravu církve a klade důraz na význam Písma svatého.Kdo je to, byl Protestant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Protestant? Lidé, křesťanství

Líbí se vám definice kdo je to Protestant? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Urea? Víte, co je to Oxidační stres? Vzpomněli byste si na význam slova All inclusive? Pamatujete si definici pojmu Norma?

Klíčová slova: kdo je Protestant?, co je to Protestant?, význam, pojem, informace, kdo to je, heslo, formulace, přesný výraz, slovo, definice, synonymum, přesný význam, význam pojmu, popis

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Protestant, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Protestant? Kdo to byl Protestant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Protestant? Definice pojmu Protestant je v kategorii křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete se pokusit také najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než křesťanství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.