Kdo je to?
Kdo je to, byl Protestant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Protestant? Lidé, křesťanství

Kdo je to Protestant?

Jaký je význam slova Protestant? Co to znamená?

Protestant je zastánce náboženského reformního hnutí, které vznikalo především v západní Evropě v době středověku a novověku. Jednalo se o křesťanské směry, z nichž nejvýznamnější byla reformace, kterou svým vystoupením zahájil Martin Luther. Jako protestanté byli původně označováni ti, kteří protestovali proti zákazu reformace, později nabylo toto pojmenování širšího významu a platilo pro všechny křesťany, kteří reformaci vyznávali.
Pro protestanty se používá také označení evangelíci. Protestant požaduje zastavení zneužití náboženské moci, právo bohoslužeb v lidovém jazyce a nápravu církve a klade důraz na význam Písma svatého.Kdo je to, byl Protestant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Protestant? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Protestant s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Endometrióza? Znáte pojem Vetiver? Vzpomněli byste si na význam slova Olovnice? Pamatujete si definici pojmu Akvizice?

Klíčová slova: kdo je Protestant?, co je to Protestant?, přesný význam, pojem, význam pojmu, původ slova, slovo, wiki, informace, formulace, vysvětlení, význam slova, popis, křesťanství, Protestant

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Protestant

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Protestant? Kdo to byl Protestant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Protestant? Definice pojmu Protestant je v kategorii křesťanství. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Protestant v jiné sekci než křesťanství.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.