Kdo je to?
Kdo byl Casanova? Životopis Casanova, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Casanova?

Kdo to byl Casanova? Stručný životopis

Giacomo Casanova byl italský spisovatel, diplomat, kněz, špion a intrikán. Nejproslulejší je však jako svůdce, a to díky své autobiografii Dějiny mého života, kde bez obalu popisuje svá milostná dobrodružství. Poslední léta svého života strávil na zámku v Duchcově v Čechách, kde také zemřel. Dnes slovem "casanova" označujeme sukničkáře, svůdníka. Podobný význam má výraz "donchuán".Kdo byl Casanova? Životopis Casanova, slavní lidé, osobnosti z historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Casanova? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Casanova

Národnost: italská
Datum narození: 2. dubna 1725
Místo narození: Benátky
Datum úmrtí: 4. června 1798

Víte, co je to Blog? Znáte pojem Amarant? Vzpomněli byste si na význam slova Diosmin? Pamatujete si definici pojmu Alibaba?

Klíčová slova: informace, Casanova, formulace, synonymum, pojem, kdo je Casanova?, etymologie, heslo, význam pojmu, termín, význam slova, wiki, popis, kdo to je, význam

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Casanova? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Casanova? Kdo to byl Casanova? Kdy se narodil Casanova? Kde se narodil Casanova? Kdy zemřel Casanova? Casanova je v sekci historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Casanova třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Casanova i v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?