Kdo je to?
Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Kdo je to Chalupník?

Jaký je význam slova Chalupník? Co to znamená?

Chalupník neboli čtvrtláník byl malý drobný zemědělec a v tradiční venkovské zemědělské hierarchii stál mezi sedlákem (majitel statku a více polností) a baráčníkem (vlastník domu se zahradou, ale bez polí). Chalupník měl svůj dům, chalupu, zahradu a menší plochu polí. Výměra se měnila v různých dobách a záleželo i na místě. Udávají se různé plochy – do 20 korců, do 30 korců nebo čtvrt lánu.
Pro potřebu stanovení daňové povinnosti se za základní daňovou jednotku považoval sedlák, který se počítal jako 4 chalupníci nebo 8 baráčníků. Označení se může lišit i místně, v oblasti Slezska byl za chalupníka považován každý majitel domu bez polností.Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Tento text (Chalupník) můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Kyčelník? Znáte pojem Mikroekonomie? Vzpomněli byste si na význam slova Kybernetika? Pamatujete si definici pojmu Cizrna?

Klíčová slova: historie, popis, slovo, přesný výraz, Chalupník, význam pojmu, význam, co znamená, původ slova, význam slova, formulace, definice, vysvětlení, kdo to je, přesný význam

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Chalupník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Chalupník? Kdo to byl Chalupník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chalupník? Definice pojmu Chalupník je v sekci historie. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Chalupník i v jiných kategoriích (než historie).

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.