Kdo je to?
Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Kdo je to Chalupník?

Jaký je význam slova Chalupník? Co to znamená?

Chalupník neboli čtvrtláník byl malý drobný zemědělec a v tradiční venkovské zemědělské hierarchii stál mezi sedlákem (majitel statku a více polností) a baráčníkem (vlastník domu se zahradou, ale bez polí). Chalupník měl svůj dům, chalupu, zahradu a menší plochu polí. Výměra se měnila v různých dobách a záleželo i na místě. Udávají se různé plochy – do 20 korců, do 30 korců nebo čtvrt lánu.
Pro potřebu stanovení daňové povinnosti se za základní daňovou jednotku považoval sedlák, který se počítal jako 4 chalupníci nebo 8 baráčníků. Označení se může lišit i místně, v oblasti Slezska byl za chalupníka považován každý majitel domu bez polností.Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Chalupník? Pak se podělte s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Kyčelník? Znáte pojem Mikroekonomie? Vzpomněli byste si na význam slova Kybernetika? Pamatujete si definici pojmu Cizrna?

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, wiki, etymologie, popis, definice, termín, kdo je Chalupník?, informace, Chalupník, význam, co je to Chalupník?, význam slova, heslo, kdo to je

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Chalupník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Chalupník? Kdo to byl Chalupník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chalupník? Definice pojmu Chalupník je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v historie.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.