Kdo je to?
Kdo je to, byl Purkmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Purkmistr? Lidé, historie

Kdo je to Purkmistr?

Jaký je význam slova Purkmistr? Co to znamená?

Purkmistr je pojmenování městského úředníka. Jedná se o počeštěnou podobu německého označení Bürgermeister, tedy starosta. Ve 13. století vykonával funkci purkmistra předseda sboru konšelů, městské rady, později nazvaný právě starosta. Purkmistr byl většinou volen (popřípadě se jednotliví konšelé střídali) a ve funkci potvrzován vrchností, na rozdíl od rychtáře, který byl jmenován. Purkmistr postupně získával nové pravomoci, postupně funkci rychtáře přebíral, až ho zcela nahradil.
Postupně byla městská samospráva zatlačována do pozadí, v 18. století je nahradily úřady magistrátu, ve nichž pracovali placení úředníci. Ti byli jmenováni. Obecní zastupitelstva, která byla volena, zavedl zpět Frantiček Josef I. v polovině 19. století.Kdo je to, byl Purkmistr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Purkmistr? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Purkmistr sdílet s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Placebo? Pamatujete si definici pojmu Malware? Víte, co je to Repasovaný? Vzpomněli byste si na význam slova Hematom?

Klíčová slova: přesný výraz, kdo to je, synonymum, pojem, co je to Purkmistr?, kdo je Purkmistr?, popis, přesný význam, popis, slovo, co znamená, původ slova, význam slova, vysvětlení, význam

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Purkmistr

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Purkmistr? Kdo to byl Purkmistr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Purkmistr? Definice pojmu Purkmistr patří do sekce historie. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít pojem, text, definici, dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Purkmistr i v jiné sekci než v historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.