Kdo je to?
Kdo je to, byl Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rytíř? Lidé, historie

Kdo je to Rytíř?

Jaký je význam slova Rytíř? Co to znamená?

Rytíř je označení pro středověkého válečníka šlechtického původu. Nejčastěji se jednalo o těžce vyzbrojeného jezdce na koni jehož zbroj se sestávala z přilby, štítu, brnění, meče nebo dlouhého kopí. Někdy byli rytíři vybaveni sekerami nebo palcáty.
Označení rytíř se začalo používat po roce 1000. Rytířem se mohl stát mladý šlechtic, který se na tuto roli připravoval jako páže či panoš. Pasován na rytíře mohl být až poté, co prokázal svoji statečnost v boji. Rytíři museli splňovat mravní kodex mezi jehož hlavní body patřila statečnost, věrnost (panovníkovi), štědrost, zdvořilost k ženám a později i víra k bohu.
Od doby křížových výprav se rytíři se sdružovali v rytířských řádech z nichž některé existují dodnes. Některé rytířské řády jsou výlučně duchovní - nevojenské. Mezi nejznámější rytířské řády patřil Řád templářských rytířů (templáři), Řád německých rytířů a Řád maltézských rytířů.
Slovo rytíř pochází z německého Ritter.Kdo je to, byl Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rytíř? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Rytíř? Pak se podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Tuřín? Znáte pojem Zdymadlo? Vzpomněli byste si na význam slova Jóga? Pamatujete si definici pojmu Zápočet?

Klíčová slova: Rytíř, co znamená, historie, slovo, heslo, synonymum, informace, původ slova, wiki, popis, význam, termín, co je to Rytíř?, pojem, kdo to je

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rytíř

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Rytíř? Kdo to byl Rytíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rytíř? Definice pojmu Rytíř je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít výraz, slovo, definici, slovíčko například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Rytíř i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?