Kdo je to?
Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bohuslav Martinů?

Kdo to byl Bohuslav Martinů? Stručný životopis

Bohuslav Martinů byl český komponista, světoznámý představitel hudební moderny. Jeho díla se postupně inspirovala různými moderními směry jako impresionizmus, neoklasicizmus nebo jazz. Nakonec si vytvořil svůj vlastní styl. Jako student pražské konzervatoře se věnoval hře na klavír, housle a varhany. Později byl houslistou České filharmonie, ale stále studoval hudební skladbu. Po důkladné přípravě se Bohuslav Martinů stal žákem Josefa Suka. Po celou dobu i tvořil.
Byl výrazně ovlivněn pobytem ve Francii a USA. Jeho symfonie, opery a orchestry jsou hrány po celém světě.Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, slavní lidé, osobnosti z hudba

Zaujala vás biografie osobnosti Bohuslav Martinů? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Bohuslav Martinů

Národnost: česká
Datum narození: 8. prosince 1890
Místo narození: Polička
Datum úmrtí: 28. srpna 1959

Víte, co je to Arganový olej? Znáte pojem Živnost? Pamatujete si definici pojmu No-go zóna? Víte, co je to Alibaba?

Klíčová slova: wiki, co je to Bohuslav Martinů?, Bohuslav Martinů, termín, popis, význam, původ slova, přesný význam, synonymum, co znamená, slovo, význam pojmu, pojem, heslo, formulace

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bohuslav Martinů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Bohuslav Martinů? Kdo to byl Bohuslav Martinů? Kdy se narodil Bohuslav Martinů? Kde se narodil Bohuslav Martinů? Kdy zemřel Bohuslav Martinů? Bohuslav Martinů se nachází v sekci hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Bohuslav Martinů řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohuslav Martinů i v jiné kategorii než je hudba.