Kdo je to?
Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bohuslav Martinů?

Kdo to byl Bohuslav Martinů? Stručný životopis

Bohuslav Martinů byl český komponista, světoznámý představitel hudební moderny. Jeho díla se postupně inspirovala různými moderními směry jako impresionizmus, neoklasicizmus nebo jazz. Nakonec si vytvořil svůj vlastní styl. Jako student pražské konzervatoře se věnoval hře na klavír, housle a varhany. Později byl houslistou České filharmonie, ale stále studoval hudební skladbu. Po důkladné přípravě se Bohuslav Martinů stal žákem Josefa Suka. Po celou dobu i tvořil.
Byl výrazně ovlivněn pobytem ve Francii a USA. Jeho symfonie, opery a orchestry jsou hrány po celém světě.Kdo byl Bohuslav Martinů? Životopis Bohuslav Martinů, slavní lidé, osobnosti z hudba

Líbí se stručný životopis s osobou Bohuslav Martinů? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Bohuslav Martinů

Národnost: česká
Datum narození: 8. prosince 1890
Místo narození: Polička
Datum úmrtí: 28. srpna 1959

Víte, co je to Arganový olej? Víte, co je to Šalotka? Pamatujete si definici pojmu No-go zóna? Pamatujete si definici pojmu DVTV?

Klíčová slova: Bohuslav Martinů, kdo je Bohuslav Martinů?, informace, slovo, termín, hudba, původ slova, pojem, vysvětlení, wiki, popis, význam slova, co znamená, přesný význam, popis

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Bohuslav Martinů?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bohuslav Martinů? Kdo to byl Bohuslav Martinů? Kdy se narodil Bohuslav Martinů? Kde se narodil Bohuslav Martinů? Kdy zemřel Bohuslav Martinů? Bohuslav Martinů je v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Bohuslav Martinů dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohuslav Martinů i v jiné kategorii než je hudba.