Kdo je to?
Kdo je to Ennio Morricone? Životopis Ennio Morricone, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Ennio Morricone?

Kdo je to Ennio Morricone? Stručný životopis

Ennio Morricone je proslulý hudební skladatel a dirigent. Věnuje se vážné i populární hudbě, proslavil se zvláště filmovou hudbou. Je autorem hudby přes 500 filmů a TV seriálů. Nejznámější jsou jeho westernové melodie (hudba k 30 filmům), z nichž klasikou se stal film Tenkrát na Západě.
Jeho hudba vyniká úsporností stylu a používáním méně obvyklých zvuků. Ennio Morricone se ve své tvorbě řídí zásadou, že každý přirozený zvuk může být hudbou. K velmi úspěšným melodiím poslední doby patří hudba k filmům Neúplatní nebo Misie.Kdo je to Ennio Morricone? Životopis Ennio Morricone, lidé, osobnosti z hudba

Zaujala vás biografie osobnosti Ennio Morricone? Potom se podělte s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Ennio Morricone

Národnost: italská
Datum narození: 10. listopadu 1928
Místo narození: Řím

Víte, co je to Imunoglobulin? Znáte pojem Antisemitismus? Vzpomněli byste si na význam slova Quo vadis? Pamatujete si definici pojmu CNG?

Klíčová slova: význam slova, formulace, přesný význam, popis, etymologie, Ennio Morricone, hudba, původ slova, co znamená, význam pojmu, termín, slovo, popis, vysvětlení, kdo to je

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Ennio Morricone? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Ennio Morricone? Kdo to byl Ennio Morricone? Kdy se narodil Ennio Morricone? Kde se narodil Ennio Morricone? Ennio Morricone se nachází v kategorii hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Ennio Morricone dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ennio Morricone i v jiné kategorii než je hudba.