Kdo je to?
Kdo je to Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Suchý?

Kdo je to Jiří Suchý? Stručný životopis

Jiří Suchý je česká osobnost mnoha uměleckých profesí - divadelník, režisér, textař, básník, hudebník, skladatel, filmař, spisovatel, výtvarník a grafik. Je zakladatelem divadla Semafor a spoluzakladatelem Divadla Na zábradlí Jiřího Suchého. Na uměleckou scénu vstoupil společně s Miroslavem Horníčkem a Ivanem Vyskočilem. Populární osobností se stal v divadle Semafor jako autor ve dvojici s Jiřím Šlitrem. Po úmrtí Jiřího Šlitra spolupracoval především se zpěvačkou Jitkou Molavcovou.
Jiří Suchý působí také jako scénárista a herec, je autorem desítek písní a mnoha knih. Je nositelem mnoha řádů a cen, v roce 2013 byl vyznamenán Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo je to Jiří Suchý? Životopis Jiří Suchý, lidé, osobnosti z hudba

Tento text (Jiří Suchý) můžete samozřejmě sdílet se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Jiří Suchý

Národnost: česká
Datum narození: 1.10.1931
Místo narození: Plzeň

Vzpomněli byste si na význam slova Buddhismus? Vzpomněli byste si na význam slova Deflegmátor? Znáte pojem Právo šaría? Znáte pojem Mandala?

Klíčová slova: co znamená, popis, definice, informace, hudba, formulace, heslo, co je to Jiří Suchý?, popis, význam pojmu, pojem, termín, význam, etymologie, wiki

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Suchý

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jiří Suchý? Kdo to byl Jiří Suchý? Kdy se narodil Jiří Suchý? Kde se narodil Jiří Suchý? Jiří Suchý je v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Suchý řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Suchý i v jiné kategorii než je hudba.