Kdo je to?
Kdo byl Drákula? Životopis Drákula, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Drákula?

Kdo to byl Drákula? Stručný životopis

Vlad III. Dracula z dynastie Drákulovců byl valašský (oblast v Rumunsku) panovník proslulý svou krutostí - své nepřátele nechával s oblibou popravovat tak, že je zaživa nechal narazit na špičatý kůl, proto dostal přezdívku Vlad Țepeș - Naražeč. Přízvisko Dracula je zdrobnělinou přezdívky jeho otce. Jinak je hrabě Dracula postavou upíra ze slavného románu britského spisovatele Brama Stokera. Ten ale údajně o Vladovi Draculovi nic nevěděl a inspiroval se jinými historickými postavami.Kdo byl Drákula? Životopis Drákula, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Líbí se stručný životopis s osobou Drákula? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Drákula

Národnost: rumunská
Datum narození: 1431
Místo narození: Sighişoara
Datum úmrtí: 1476

Pamatujete si definici pojmu Obrat? Víte, co je to Apartmán? Vzpomněli byste si na význam slova Cappuccino? Pamatujete si definici pojmu NFC?

Klíčová slova: formulace, heslo, popis, význam pojmu, vysvětlení, co je to Drákula?, přesný výraz, Drákula, informace, synonymum, popis, význam, význam slova, definice, panovníci

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Drákula

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Drákula? Kdo to byl Drákula? Kdy se narodil Drákula? Kde se narodil Drákula? Kdy zemřel Drákula? Drákula je v kategorii panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Drákula řekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Drákula i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?