Kdo je to?
Kdo byl Richard Strauss? Životopis Richard Strauss, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Richard Strauss?

Kdo to byl Richard Strauss? Stručný životopis

Richard Strauss byl německý skladatel řadící se do období pozdního romantizmu. Proslavil se také jako dirigent. Jako skladatel spolupracoval s básníkem a spisovatelem Hugem von Hofmannstahl, který vytvořil libreta jeho oper – např. Salome, Elektra, Růžový kavalír a další. Richard Strauss byl také oblíbeným autorem symfonických básní, písní a orchestrálních děl.
Jeho opery dodnes patří k nejhranějším na všech světových jevištích. Straussova hudba je nezaměnitelná a předvádí dokonale vyvážené kontrasty a vyvolává celou škálu různých pocitů.Kdo byl Richard Strauss? Životopis Richard Strauss, slavní lidé, osobnosti z hudba

Popis osobnosti Richard Strauss můžete sdílet s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Richard Strauss

Národnost: německá
Datum narození: 11. června 1864
Místo narození: Mnichov
Datum úmrtí: 8. září 1949

Pamatujete si definici pojmu Kokotka? Pamatujete si definici pojmu Moderní pětiboj? Vzpomněli byste si na význam slova Dadaismus? Vzpomněli byste si na význam slova Zumba?

Klíčová slova: definice, formulace, informace, původ slova, kdo to je, pojem, význam pojmu, vysvětlení, termín, synonymum, etymologie, význam, Richard Strauss, wiki, kdo je Richard Strauss?

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Richard Strauss?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Richard Strauss? Kdo to byl Richard Strauss? Kdy se narodil Richard Strauss? Kde se narodil Richard Strauss? Kdy zemřel Richard Strauss? Richard Strauss patří do sekce hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Richard Strauss kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Strauss i v jiné kategorii než je hudba.