Kdo je to?
Kdo byl Pavel Bobek? Životopis Pavel Bobek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Pavel Bobek?

Kdo to byl Pavel Bobek? Stručný životopis

Pavel Bobek byl známý zpěvák a architekt. Na ČVUT studoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství. Již na fakultě začal zpívat, zaměřil se zvláště na rokenrol. Vystupoval i při práci architekta, později se proslavil jako zpěvák ve skupině Olympic. Po ukončení spolupráce zpíval s dalšími skupinami, nejčastěji s Country beatem, s nímž působil v Divadle Semafor. Přínosná byla zvláště tvorba s Jiřím Grossmannem, s písněmi obsazoval pravidelně čelní místa žebříčku hitparád.
U Pantonu a Supraphonu vydal Pavel Bobek řadu oblíbených alb, stal se držitelem Zlaté Porty a jeho jméno se nachází i v Síni slávy Akademie populární hudby.Kdo byl Pavel Bobek? Životopis Pavel Bobek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Pavel Bobek sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Pavel Bobek

Národnost: česká
Datum narození: 16. září 1937
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 20. listopadu 2013

Vzpomněli byste si na význam slova Gorilla glass? Pamatujete si definici pojmu Lamino? Znáte pojem Beletrie? Vzpomněli byste si na význam slova Amnestie?

Klíčová slova: původ slova, přesný význam, definice, heslo, popis, co je to Pavel Bobek?, formulace, co znamená, Pavel Bobek, popis, význam slova, etymologie, kdo to je, pojem, význam pojmu

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Pavel Bobek? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Pavel Bobek? Kdo to byl Pavel Bobek? Kdy se narodil Pavel Bobek? Kde se narodil Pavel Bobek? Kdy zemřel Pavel Bobek? Pavel Bobek se nachází v kategorii hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Pavel Bobek dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Bobek i v jiné kategorii než je hudba.