Kdo je to?
Kdo byl Steve Jobs? Životopis Steve Jobs, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Steve Jobs?

Kdo to byl Steve Jobs? Stručný životopis

Steve Jobs byl zakladatelem a ředitelem legendární počítačové firmy Apple. Jeho partnerem v podnikání a spoluzakladatelem společnosti byl Steve Wozniak. Jobs byl vychován adoptivními rodiči a univerzitní studia nedokončil. Nejprve se živil, jak se dalo, ale později se věnoval práci s počítači. V roce 1984 uvedl na trh Macintosh, osobní počítač ovládaný myší. O rok později musel z Applu odejít. Založil si novou, nepříliš úspěšnou firmu, kterou Apple koupil a Jobs se v roce 1997 vrátil do jejího vedení. Jobs byl také většinovým majitelem studia Pixar dnes vlastněného společností Disney. Mezi nejúspěšnější výrobky Applu patří iPad, iPhone a iPod. Jobs byl jako manažer údajně občas nesnesitelný, ale jako skvělý řečník dokázal ostatní přesvědčit pro svou vizi a přesně odhadl aktuální potřeby trhu. Od roku 2005 trpěl rakovinou slinivky.Kdo byl Steve Jobs? Životopis Steve Jobs, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Steve Jobs sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Steve Jobs

Národnost: americká
Datum narození: 24.2.1955
Místo narození: San Francisco, USA
Datum úmrtí: 5.10.2011

Víte, co je to XML? Znáte pojem Kolonoskopie? Vzpomněli byste si na význam slova Investice? Pamatujete si definici pojmu Trailer?

Klíčová slova: etymologie, informace, Steve Jobs, původ slova, popis, co je to Steve Jobs?, co znamená, pojem, popis, přesný výraz, heslo, přesný význam, slovo, význam slova, formulace

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Steve Jobs

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Steve Jobs? Kdo to byl Steve Jobs? Kdy se narodil Steve Jobs? Kde se narodil Steve Jobs? Kdy zemřel Steve Jobs? Steve Jobs se nachází v sekci podnikání. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Steve Jobs řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steve Jobs i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.