Kdo je to?
Kdo byl Steve Jobs? Životopis Steve Jobs, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Steve Jobs?

Kdo to byl Steve Jobs? Stručný životopis

Steve Jobs byl zakladatelem a ředitelem legendární počítačové firmy Apple. Jeho partnerem v podnikání a spoluzakladatelem společnosti byl Steve Wozniak. Jobs byl vychován adoptivními rodiči a univerzitní studia nedokončil. Nejprve se živil, jak se dalo, ale později se věnoval práci s počítači. V roce 1984 uvedl na trh Macintosh, osobní počítač ovládaný myší. O rok později musel z Applu odejít. Založil si novou, nepříliš úspěšnou firmu, kterou Apple koupil a Jobs se v roce 1997 vrátil do jejího vedení. Jobs byl také většinovým majitelem studia Pixar dnes vlastněného společností Disney. Mezi nejúspěšnější výrobky Applu patří iPad, iPhone a iPod. Jobs byl jako manažer údajně občas nesnesitelný, ale jako skvělý řečník dokázal ostatní přesvědčit pro svou vizi a přesně odhadl aktuální potřeby trhu. Od roku 2005 trpěl rakovinou slinivky.Kdo byl Steve Jobs? Životopis Steve Jobs, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Líbí se stručný životopis s osobou Steve Jobs? Pak se podělte s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Steve Jobs

Národnost: americká
Datum narození: 24.2.1955
Místo narození: San Francisco, USA
Datum úmrtí: 5.10.2011

Víte, co je to XML? Znáte pojem Kolonoskopie? Vzpomněli byste si na význam slova Investice? Pamatujete si definici pojmu Trailer?

Klíčová slova: heslo, synonymum, podnikání, Steve Jobs, přesný význam, popis, význam, význam slova, pojem, vysvětlení, informace, kdo to je, termín, definice, původ slova

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Steve Jobs?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Steve Jobs? Kdo to byl Steve Jobs? Kdy se narodil Steve Jobs? Kde se narodil Steve Jobs? Kdy zemřel Steve Jobs? Steve Jobs je v kategorii podnikání. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Steve Jobs kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steve Jobs i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.