Kdo je to?
Kdo byl Wabi Daněk? Životopis Wabi Daněk, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Wabi Daněk?

Kdo to byl Wabi Daněk? Stručný životopis

Wabi Daněk, vlastním jménem Stanislav Jan Wabi Daněk (Wabi je přezdívka), byl jedním z nejvýznamnějších českých autorů trampských písní a folkových písničkářů. K jeho nejznámějším písním patří Rosa na kolejích, Píseň, co mě učil listopad nebo Hudsonské šífy.
Lásku k hudbě a trampování zdědil po svých rodičích. Po vyučení zámečníkem pracoval Wabi Daněk v různých dalších profesích, později vystupoval s dalšími hudebními skupinami jako Plížák či Pacifik a také s jinými písničkáři. Některé z jeho více než 150 písní zlidověly.Kdo byl Wabi Daněk? Životopis Wabi Daněk, slavní lidé, osobnosti z hudba

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Wabi Daněk sdílet s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Wabi Daněk

Národnost: česká
Datum narození: 30. ledna 1947
Místo narození: Zlín
Datum úmrtí: 16. listopadu 2017

Víte, co je to Křesťanství? Pamatujete si definici pojmu Cystoskopie? Pamatujete si definici pojmu Křest? Vzpomněli byste si na význam slova Yersinie?

Klíčová slova: kdo je Wabi Daněk?, vysvětlení, synonymum, informace, heslo, termín, přesný význam, význam pojmu, význam, význam slova, slovo, přesný výraz, kdo to je, Wabi Daněk, etymologie

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Wabi Daněk?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Wabi Daněk? Kdo to byl Wabi Daněk? Kdy se narodil Wabi Daněk? Kde se narodil Wabi Daněk? Kdy zemřel Wabi Daněk? Wabi Daněk patří do sekce hudba. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Wabi Daněk kupř. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wabi Daněk i v jiné kategorii než je hudba.