Kdo je to?
Kdo je to, byl Rychtář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rychtář? Lidé, historie

Kdo je to Rychtář?

Co znamená a jaký je význam slova Rychtář?

Rychtář je středověké pojmenování představitele vesnice nebo města. Rychtář byl do své funkce volen nebo ho mohl dosadit panovník, funkce často byla i dědičná. Existovala také další pojmenování, jako šoltas, fojt nebo šulc, ta však nejsou tak frekventovaná.
Rychtář měl poměrně bohatou náplň práce – fungoval jako správní úředník, vesnický soudce, obecní zastupitel, vybíral i nejrůznější poplatky, úroky a daně. Zastupoval vrchnost a dohlížel na dodržení příkazů a povinností. Ve městech měl své pomocníky – radu konšelů, na které mohl část povinností delegovat. V 16. století však byl rychtář již pouze královským úředníkem.Kdo je to, byl Rychtář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rychtář? Lidé, historie

Tento text (Rychtář) můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Dural? Znáte pojem Kustovnice? Vzpomněli byste si na význam slova Hysterektomie? Pamatujete si definici pojmu Notifikace?

Klíčová slova: co znamená, Rychtář, termín, synonymum, přesný výraz, kdo je Rychtář?, co je to Rychtář?, popis, přesný význam, heslo, význam slova, význam, popis, původ slova, historie

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rychtář

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Rychtář? Kdo to byl Rychtář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rychtář? Definice pojmu Rychtář je v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít pojem, definici, text, výraz třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Rychtář i v jiné kategorii než v historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.