Kdo je to?
Kdo je to, byl Rychtář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rychtář? Lidé, historie

Kdo je to Rychtář?

Co znamená a jaký je význam slova Rychtář?

Rychtář je středověké pojmenování představitele vesnice nebo města. Rychtář byl do své funkce volen nebo ho mohl dosadit panovník, funkce často byla i dědičná. Existovala také další pojmenování, jako šoltas, fojt nebo šulc, ta však nejsou tak frekventovaná.
Rychtář měl poměrně bohatou náplň práce – fungoval jako správní úředník, vesnický soudce, obecní zastupitel, vybíral i nejrůznější poplatky, úroky a daně. Zastupoval vrchnost a dohlížel na dodržení příkazů a povinností. Ve městech měl své pomocníky – radu konšelů, na které mohl část povinností delegovat. V 16. století však byl rychtář již pouze královským úředníkem.Kdo je to, byl Rychtář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rychtář? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rychtář sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Dural? Znáte pojem Kustovnice? Vzpomněli byste si na význam slova Hysterektomie? Pamatujete si definici pojmu Notifikace?

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, popis, popis, etymologie, historie, přesný význam, termín, kdo to je, formulace, přesný výraz, co je to Rychtář?, wiki, původ slova, Rychtář

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Co znamená Rychtář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Rychtář? Kdo to byl Rychtář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rychtář? Definice pojmu Rychtář se nachází v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rychtář v jiné sekci než historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.