Kdo je to?
Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Kdo je to Brahmá?

Co znamená a jaký je význam slova Brahmá?

Brahmá je postava hinduistického náboženství, déva – bůh, který tvoří část ústřední božské trojice a má úlohu stvořitele vesmíru. Brahmá se měl narodit z květu lotosu, který vyrostl z Višnova pupku. Po stvoření vesmíru se Višnu probudí a o Brahmu pečuje. Tato událost se v kosmických cyklech opakuje.
Jeden Brahmův den trvá po dobu existence určitého světa od jeho vzniku až po zánik. Období odpočinku je dobou noci. Den trvá tisíc božských roků, božský rok je 360 let člověka.Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Brahmá sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Lupénka? Pamatujete si definici pojmu Kybernetika? Znáte pojem Lanolin? Vzpomněli byste si na význam slova Thriller?

Klíčová slova: informace, heslo, etymologie, význam slova, Brahmá, kdo to je, kdo je Brahmá?, pojem, přesný výraz, synonymum, mytologie, význam, přesný význam, termín, popis

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Brahmá, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Brahmá? Kdo to byl Brahmá? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Brahmá? Definice pojmu Brahmá se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, termín, heslo, výraz řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Brahmá i v jiné kategorii než je sekce mytologie.