Kdo je to?
Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Kdo je to Brahmá?

Co znamená a jaký je význam slova Brahmá?

Brahmá je postava hinduistického náboženství, déva – bůh, který tvoří část ústřední božské trojice a má úlohu stvořitele vesmíru. Brahmá se měl narodit z květu lotosu, který vyrostl z Višnova pupku. Po stvoření vesmíru se Višnu probudí a o Brahmu pečuje. Tato událost se v kosmických cyklech opakuje.
Jeden Brahmův den trvá po dobu existence určitého světa od jeho vzniku až po zánik. Období odpočinku je dobou noci. Den trvá tisíc božských roků, božský rok je 360 let člověka.Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Brahmá? s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Lupénka? Víte, co je to Obstřik? Znáte pojem Lanolin? Pamatujete si definici pojmu Jmelí?

Klíčová slova: co je to Brahmá?, definice, kdo je Brahmá?, význam pojmu, informace, pojem, formulace, popis, wiki, heslo, slovo, původ slova, co znamená, význam slova, etymologie

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Brahmá? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Brahmá? Kdo to byl Brahmá? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Brahmá? Definice pojmu Brahmá je v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v mytologie.