Kdo je to?
Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Kdo je to Brahmá?

Co znamená a jaký je význam slova Brahmá?

Brahmá je postava hinduistického náboženství, déva – bůh, který tvoří část ústřední božské trojice a má úlohu stvořitele vesmíru. Brahmá se měl narodit z květu lotosu, který vyrostl z Višnova pupku. Po stvoření vesmíru se Višnu probudí a o Brahmu pečuje. Tato událost se v kosmických cyklech opakuje.
Jeden Brahmův den trvá po dobu existence určitého světa od jeho vzniku až po zánik. Období odpočinku je dobou noci. Den trvá tisíc božských roků, božský rok je 360 let člověka.Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Tento text (Brahmá) můžete sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Spirulina? Znáte pojem Cardio Barre? Vzpomněli byste si na význam slova Dtto? Pamatujete si definici pojmu Mlíčí?

Klíčová slova: přesný výraz, etymologie, definice, termín, informace, popis, vysvětlení, pojem, význam pojmu, slovo, mytologie, původ slova, kdo to je, popis, význam slova

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Brahmá? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Brahmá? Kdo to byl Brahmá? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Brahmá? Definice pojmu Brahmá je v sekci mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Brahmá i jinde než v sekci než v mytologie.