Kdo je to?
Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Kdo je to Brahmá?

Co znamená a jaký je význam slova Brahmá?

Brahmá je postava hinduistického náboženství, déva – bůh, který tvoří část ústřední božské trojice a má úlohu stvořitele vesmíru. Brahmá se měl narodit z květu lotosu, který vyrostl z Višnova pupku. Po stvoření vesmíru se Višnu probudí a o Brahmu pečuje. Tato událost se v kosmických cyklech opakuje.
Jeden Brahmův den trvá po dobu existence určitého světa od jeho vzniku až po zánik. Období odpočinku je dobou noci. Den trvá tisíc božských roků, božský rok je 360 let člověka.Kdo je to, byl Brahmá? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Brahmá? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Brahmá sdílet s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Spirulina? Znáte pojem Cardio Barre? Vzpomněli byste si na význam slova Dtto? Pamatujete si definici pojmu Mlíčí?

Klíčová slova: popis, heslo, mytologie, slovo, co je to Brahmá?, etymologie, formulace, wiki, přesný výraz, definice, vysvětlení, termín, pojem, význam pojmu, kdo je Brahmá?

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Brahmá, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Brahmá? Kdo to byl Brahmá? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Brahmá? Definice pojmu Brahmá se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se vyhledat výraz, slovo, definici, termín řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než mytologie.