Kdo je to?
Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Kdo je to Otec národa?

Kdo to byl Otec národa? Stručný životopis

Otec národa je přezdívka českého historika, spisovatele, politika přední osobnosti kulturního a vědeckého pražského života 19. století Františka Palackého. Přezdívku získal především jako zakladatel moderní české historiografie a jako největší postava českého národního hnutí.
Jako poslanec sněmu hájil otec národa i české zájmy ve Vídni. K jeho největším dílům patří Dějiny českého národa v Čechách a na Moravě, pro jejichž tvorbu František Palacký sám shromáždil materiály z domácích i evropských archivů.Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Otec národa sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Otec národa

Národnost: česká
Datum narození: 14. června 1798
Místo narození: Hodslavice
Datum úmrtí: 26. května 1876

Vzpomněli byste si na význam slova Přímá řeč? Pamatujete si definici pojmu Špaldová mouka? Znáte pojem Memorandum? Vzpomněli byste si na význam slova Maizena?

Klíčová slova: význam slova, slovo, definice, popis, wiki, co je to Otec národa?, přezdívky, co znamená, etymologie, heslo, přesný výraz, Otec národa, popis, kdo to je, význam pojmu

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Otec národa

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Otec národa? Kdo to byl Otec národa? Kdy se narodil Otec národa? Kde se narodil Otec národa? Kdy zemřel Otec národa? Otec národa se nachází v sekci přezdívky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Otec národa řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otec národa i v jiné kategorii než je přezdívky.