Kdo je to?
Kdo je to, byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Kdo je to Archanděl Gabriel?

Jaký je význam slova Archanděl Gabriel? Co to znamená?

Archanděl Gabriel je jedním z archandělů, se kterými se lze setkat jak v křesťanském náboženství, tak v judaismu i islámu. V judaismu je Gabriel strážným národa Izraelitů, přimlouvá se za ně, ale je současně i andělem smrti. Byl jedním z vyslaných ke zničení Sodomy. V křesťanství má tento archanděl podobnou úlohu, navíc je však ještě zvěstovatelem Božího poselství Panně Marii a Zachariášovi. Většinou zde bývá nazýván andělem.
V arabštině se Gabriel nazývá Džibril a má být inspirací pro Mohameda při psaní Koránu. Gabrielův svátek připadá na 29. září.



Kdo je to, byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Definici slova Archanděl Gabriel můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Rabat? Pamatujete si definici pojmu Římsa? Vzpomněli byste si na význam slova Longboard? Vzpomněli byste si na význam slova Aperol?

Klíčová slova: etymologie, význam pojmu, přesný význam, Archanděl Gabriel, popis, co znamená, informace, kdo to je, formulace, termín, wiki, co je to Archanděl Gabriel?, náboženství, definice, popis

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Archanděl Gabriel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Archanděl Gabriel? Kdo to byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Archanděl Gabriel? Definice pojmu Archanděl Gabriel patří do sekce náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, výraz, termín, heslo třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Archanděl Gabriel i jinde než v sekci než v náboženství.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.