Kdo je to?
Kdo je to, byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Kdo je to Archanděl Gabriel?

Jaký je význam slova Archanděl Gabriel? Co to znamená?

Archanděl Gabriel je jedním z archandělů, se kterými se lze setkat jak v křesťanském náboženství, tak v judaismu i islámu. V judaismu je Gabriel strážným národa Izraelitů, přimlouvá se za ně, ale je současně i andělem smrti. Byl jedním z vyslaných ke zničení Sodomy. V křesťanství má tento archanděl podobnou úlohu, navíc je však ještě zvěstovatelem Božího poselství Panně Marii a Zachariášovi. Většinou zde bývá nazýván andělem.
V arabštině se Gabriel nazývá Džibril a má být inspirací pro Mohameda při psaní Koránu. Gabrielův svátek připadá na 29. září.Kdo je to, byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Archanděl Gabriel? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Archanděl Gabriel sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Lasagne? Znáte pojem Monarchie? Vzpomněli byste si na význam slova Viróza? Pamatujete si definici pojmu Deteriorace?

Klíčová slova: co je to Archanděl Gabriel?, význam pojmu, popis, pojem, význam, přesný význam, wiki, slovo, definice, přesný výraz, kdo to je, význam slova, heslo, termín, kdo je Archanděl Gabriel?

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Archanděl Gabriel? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Archanděl Gabriel? Kdo to byl Archanděl Gabriel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Archanděl Gabriel? Definice pojmu Archanděl Gabriel se nachází v kategorii náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství).

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.