Kdo je to?
Kdo je to, byl Sunnita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sunnita? Lidé, náboženství

Kdo je to Sunnita?

Co znamená a jaký je význam slova Sunnita?

Sunnita je označení pro vyznavače jedné ze dvou základních větví islámu. Vyznavači druhé větve se nazývají šíité. Mezi oběma skupinami často panuje nepřítelský postoj. Sunnité tvoří asi tři čtvrtiny celkového množství muslimů. Slovo "sunna" znamená "zvyk" nebo "cesta". Jedná se o výroky proroka Mohameda tvořící jeden ze základů islámského zvykového práva šaría. Sunnité uznávají jako Mohamedova nástupce Abú Bakra, zatímco šíité Mohamedova zetě Alího. K rozdělení islámu došlo již v 7. století, tedy krátce po jeho vzniku.Kdo je to, byl Sunnita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sunnita? Lidé, náboženství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Sunnita s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Mobbing? Znáte pojem Echinacea? Vzpomněli byste si na význam slova Kolonie? Pamatujete si definici pojmu Virus?

Klíčová slova: původ slova, vysvětlení, slovo, Sunnita, definice, formulace, přesný význam, popis, informace, kdo je Sunnita?, kdo to je, wiki, synonymum, co je to Sunnita?, pojem

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Sunnita? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Sunnita? Kdo to byl Sunnita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sunnita? Definice pojmu Sunnita se nachází v kategorii náboženství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít výraz, text, termín, pojem třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.