Kdo je to?
Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Polednice?

Co znamená a jaký je význam slova Polednice?

Polednice patří ke strašidlům, zmiňovaným především v lidových vyprávěnkách, pověstech a říkankách. Jedná se o smyšlenou ženskou postavu, která straší nebo odnáší děti přesně v poledne. Polednici proslavil K. J. Erben svou stejnojmennou básní ze sbírky Kytice, ve které matka vyzve Polednici, aby si odnesla zlobivé dítě, a když se jí přání splní, přitiskne dítě k sobě, aby je zachránila, a přitom je udusí. Polednice údajně patří ke zlým vílám.
Postava Polednice vystupuje i ve stejnojmenném filmu, v divadle se objevila v komediální hře Jiřího Suchého v Divadle Semafor, kde bájnou bytost ztvárnil herec Josef Dvořák.Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Polednice s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Alpaka? Znáte pojem Slang? Vzpomněli byste si na význam slova Tupozrakost? Pamatujete si definici pojmu Kurděje?

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, wiki, přesný význam, nadpřirozené, etymologie, kdo je Polednice?, informace, přesný výraz, co je to Polednice?, termín, význam, popis, definice, Polednice

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Polednice, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Polednice? Kdo to byl Polednice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polednice? Definice pojmu Polednice se nachází v sekci nadpřirozené. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat pojem, slovo, termín, definici např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Polednice i v jiné kategorii než v nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.