Kdo je to?
Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Kdo je to Gabaj?

Co znamená a jaký je význam slova Gabaj?

Gabaj je člověk spojený s péčí o synagogu. Její správce, popřípadě pokladník. V minulosti se jednalo o výkon výběru poplatků a daní pro celou židovskou obec.
Současní gabajové jsou voleni, u některých synagog tyto práce vykonávají dva gabajové. Může se jednat o staršího a mladšího správce nebo správce a jeho zástupce. Samo pojmenování pochází z hebrejštiny.Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gabaj s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Andragogika? Znáte pojem EAN? Vzpomněli byste si na význam slova Červená čočka? Pamatujete si definici pojmu Tilápie?

Klíčová slova: Gabaj, popis, kdo je Gabaj?, wiki, význam, heslo, vysvětlení, synonymum, přesný význam, kdo to je, informace, přesný výraz, co je to Gabaj?, definice, formulace

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Gabaj? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Gabaj? Kdo to byl Gabaj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gabaj? Definice pojmu Gabaj se nachází v kategorii náboženství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Gabaj i v jiné sekci než je kategorie náboženství.

Znáte pojem plugin nebo chipset?