Kdo je to?
Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Kdo je to Gabaj?

Co znamená a jaký je význam slova Gabaj?

Gabaj je člověk spojený s péčí o synagogu. Její správce, popřípadě pokladník. V minulosti se jednalo o výkon výběru poplatků a daní pro celou židovskou obec.
Současní gabajové jsou voleni, u některých synagog tyto práce vykonávají dva gabajové. Může se jednat o staršího a mladšího správce nebo správce a jeho zástupce. Samo pojmenování pochází z hebrejštiny.Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Gabaj s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Andragogika? Znáte pojem EAN? Vzpomněli byste si na význam slova Červená čočka? Pamatujete si definici pojmu Tilápie?

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, formulace, termín, vysvětlení, wiki, popis, význam pojmu, náboženství, Gabaj, význam slova, kdo to je, informace, přesný význam, původ slova

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Gabaj, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Gabaj? Kdo to byl Gabaj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gabaj? Definice pojmu Gabaj je v kategorii náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Gabaj i v jiných kategoriích (než náboženství).

Znáte pojem plugin nebo chipset?