Kdo je to?
Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Kdo je to Gabaj?

Co znamená a jaký je význam slova Gabaj?

Gabaj je člověk spojený s péčí o synagogu. Její správce, popřípadě pokladník. V minulosti se jednalo o výkon výběru poplatků a daní pro celou židovskou obec.
Současní gabajové jsou voleni, u některých synagog tyto práce vykonávají dva gabajové. Může se jednat o staršího a mladšího správce nebo správce a jeho zástupce. Samo pojmenování pochází z hebrejštiny.Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gabaj s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Blue ray? Znáte pojem Kriket? Znáte pojem Ergometrie? Víte, co je to Hardware?

Klíčová slova: etymologie, význam slova, wiki, formulace, popis, co je to Gabaj?, popis, vysvětlení, definice, přesný význam, kdo je Gabaj?, přesný výraz, synonymum, náboženství, slovo

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Gabaj, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Gabaj? Kdo to byl Gabaj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gabaj? Definice pojmu Gabaj se nachází v sekci náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít pojem, text, definici, řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství.

Znáte pojem plugin nebo chipset?