Kdo je to?
Kdo je to Alžběta II? Životopis Alžběta II, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Alžběta II?

Kdo je to Alžběta II? Stručný životopis

Alžběta II. je známá jako vládnoucí královna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Zároveň je hlavou státu pro dalších 15 zemí Commonwealthu mezi které patří např. Austrálie, Nový Zéland nebo Kanada. Alžběta II, celým jménem Elizabeth Alexandra Mary pochází z Windsorské dynastie. Její korunovace proběhla po smrti otce Jiřího VI. dne 6. února 1952. Jedná se o nejdéle vládnoucího panovníka v dějinách Velké Británie a o jednoho z nejdéle vládnoucího panovníka v historii vůbec. Alžběta II je matkou čtyř dětí, z nichž nejstarší Charles je následníkem trůnu.



Kdo je to Alžběta II? Životopis Alžběta II, lidé, osobnosti z panovníci

Sdílejte tuto stránku s osobností Alžběta II s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Alžběta II

Národnost: Anglická
Datum narození: 21. dubna 1926
Místo narození: Londýn, Spojené království

Víte, co je to Gufero? Vzpomněli byste si na význam slova Leidenská mutace? Pamatujete si definici pojmu Apartmán? Znáte pojem Sukcese?

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, popis, formulace, etymologie, popis, kdo je Alžběta II?, pojem, co je to Alžběta II?, význam slova, definice, heslo, informace, kdo to je, co znamená

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Alžběta II? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Alžběta II? Kdo to byl Alžběta II? Kdy se narodil Alžběta II? Kde se narodil Alžběta II? Alžběta II je v sekci panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alžběta II kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alžběta II i v jiné kategorii než je panovníci.