Kdo je to?
Kdo je to Alžběta II? Životopis Alžběta II, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Alžběta II?

Kdo je to Alžběta II? Stručný životopis

Alžběta II. je známá jako vládnoucí královna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Zároveň je hlavou státu pro dalších 15 zemí Commonwealthu mezi které patří např. Austrálie, Nový Zéland nebo Kanada. Alžběta II, celým jménem Elizabeth Alexandra Mary pochází z Windsorské dynastie. Její korunovace proběhla po smrti otce Jiřího VI. dne 6. února 1952. Jedná se o nejdéle vládnoucího panovníka v dějinách Velké Británie a o jednoho z nejdéle vládnoucího panovníka v historii vůbec. Alžběta II je matkou čtyř dětí, z nichž nejstarší Charles je následníkem trůnu.Kdo je to Alžběta II? Životopis Alžběta II, lidé, osobnosti z panovníci

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alžběta II? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Alžběta II

Národnost: Anglická
Datum narození: 21. dubna 1926
Místo narození: Londýn, Spojené království

Víte, co je to Trestní oznámení? Znáte pojem Textový editor? Vzpomněli byste si na význam slova Myxom? Pamatujete si definici pojmu Rukola?

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, popis, informace, termín, formulace, definice, kdo to je, popis, význam pojmu, přesný výraz, kdo je Alžběta II?, co znamená, co je to Alžběta II?, panovníci

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Alžběta II? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Alžběta II? Kdo to byl Alžběta II? Kdy se narodil Alžběta II? Kde se narodil Alžběta II? Alžběta II je v sekci panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Alžběta II třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alžběta II i v jiné kategorii než je panovníci.