Kdo je to?
Kdo je to Alžběta II? Životopis Alžběta II, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Alžběta II?

Kdo je to Alžběta II? Stručný životopis

Alžběta II. je známá jako vládnoucí královna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Zároveň je hlavou státu pro dalších 15 zemí Commonwealthu mezi které patří např. Austrálie, Nový Zéland nebo Kanada. Alžběta II, celým jménem Elizabeth Alexandra Mary pochází z Windsorské dynastie. Její korunovace proběhla po smrti otce Jiřího VI. dne 6. února 1952. Jedná se o nejdéle vládnoucího panovníka v dějinách Velké Británie a o jednoho z nejdéle vládnoucího panovníka v historii vůbec. Alžběta II je matkou čtyř dětí, z nichž nejstarší Charles je následníkem trůnu.Kdo je to Alžběta II? Životopis Alžběta II, lidé, osobnosti z panovníci

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alžběta II? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Alžběta II

Národnost: Anglická
Datum narození: 21. dubna 1926
Místo narození: Londýn, Spojené království

Víte, co je to Gufero? Víte, co je to Erb? Pamatujete si definici pojmu Apartmán? Pamatujete si definici pojmu Drobná stavba?

Klíčová slova: formulace, význam slova, kdo je Alžběta II?, význam, pojem, heslo, synonymum, kdo to je, termín, co je to Alžběta II?, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, Alžběta II, etymologie

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alžběta II

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Alžběta II? Kdo to byl Alžběta II? Kdy se narodil Alžběta II? Kde se narodil Alžběta II? Alžběta II je v kategorii panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Alžběta II řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alžběta II i v jiné kategorii než je panovníci.