Kdo je to?
Kdo je to Marie Benešová? Životopis Marie Benešová, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Marie Benešová?

Kdo je to Marie Benešová? Stručný životopis

Marie Benešová je právnička a politička. Působila také jako advokátka a státní zástupkyně. Ve vládě Jiřího Rusnoka vykonávala funkci ministryně spravedlnosti. Poté byla poslankyní za ČSSD, později opět ministryní spravedlnosti ve vládě A. Babiše. Je absolventkou Právnické fakulty UK.
Marie Benešová je známá svými kontroverzními výroky, například o justiční mafii nebo o možnosti objednávky trestního stíhání. Vlnu protestů vyvolal i její záměr zrušit vrchní soudy a vrchní státní zastupitelství. Je také předsedkyní Legislativní rady vlády. Proti jejímu jmenování do funkce ministryně spravedlnosti došlo k celé řadě demonstrací a protestů.Kdo je to Marie Benešová? Životopis Marie Benešová, lidé, osobnosti z politici

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Marie Benešová sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Marie Benešová

Národnost: česká
Datum narození: 17. dubna 1948
Místo narození: Praha

Víte, co je to Odstupné? Pamatujete si definici pojmu Krátkozrakost? Pamatujete si definici pojmu Hatchback? Vzpomněli byste si na význam slova Kryptoměna?

Klíčová slova: význam, heslo, kdo to je, Marie Benešová, slovo, wiki, kdo je Marie Benešová?, původ slova, co je to Marie Benešová?, co znamená, definice, vysvětlení, pojem, popis, význam slova

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Marie Benešová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Marie Benešová? Kdo to byl Marie Benešová? Kdy se narodil Marie Benešová? Kde se narodil Marie Benešová? Marie Benešová se nachází v kategorii politici. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Marie Benešová třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Benešová i v jiné kategorii než je politici.