Kdo je to?
Kdo je to, byl Velký bratr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Velký bratr? Lidé, politika

Kdo je to Velký bratr?

Jaký je význam slova Velký bratr? Co to znamená?

Slovo velký bratr (anglicky Big Brother) pochází z románu 1984 od George Orwella. V něm je každý občan pod neustálým dokonalým dohledem úřadů, přičemž je mu tento fakt neustále připomínán frází "Velký bratr tě sleduje". Román odkazuje na praktiky totalitních režimů.
V přeneseném slova smyslu jsou označováni jako velký bratr státní instituce, resp. korporace, které nadměrně zasahují do soukromí občanů shromažďováním velkého množství osobních informací prostřednictvím telefonických odposlechů, kamerových systémů, sledování internetového provozu atd.Kdo je to, byl Velký bratr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Velký bratr? Lidé, politika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Velký bratr s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Silverlight? Znáte pojem Lazura? Vzpomněli byste si na význam slova Scopex? Víte, co je to NATO?

Klíčová slova: politika, informace, termín, pojem, synonymum, přesný význam, popis, formulace, vysvětlení, význam pojmu, kdo to je, popis, wiki, Velký bratr, význam slova

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Velký bratr, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Velký bratr? Kdo to byl Velký bratr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Velký bratr? Definice pojmu Velký bratr se nachází v sekci politika. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít pojem, slovo, termín, definici řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika).